Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun bürokratlara çağrı yaptığı video için ilk yorum

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bir Cumhurbaşkanı'nın ailesini hedef alarak böyle bir işi yürütmek akıl karı değildir. Ana muhalefetin başındaki kişinin uyguladığı yöntem demokratik hukuk devletine uygun değildir. Kamu görevlilerine hukuk dışı söz söyleyen herkes bu devletin de, milletin de düşmanıdır. Bu rezilliğe kepazeliğe asla izin vermeyiz." dedi.

Politika 26.05.2022, 14:30 26.05.2022, 15:26
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni'ne katıldı. Burada konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

Ülkemiz uzunca vakit darbelerle, vesayetle, yapısal sorunlarla uğraşmak zorunda kalmıştır. Kamuda da kimi zaman ideolojik, kimi zaman ahlaki aşınma gibi zafiyetler yaşanmış olabilir. Ama bu milleti mayası sağlam olduğu için hepsinin üstesinden geldik. Artık tüm dikkatimizi büyük ve güçlü Türkiye hedefine yönetebileceğimiz kritik sürece girdik. Kurumlarımızın altyapısının geliştirilmesinden elektronik devlet uygulamalarına kadar pek çok reformu hayata geçirdik.

''KAMUDA ETİK DEĞERLERİ KORUMAK HEPİMİZİN ORTAK SORUMLULUĞUDUR''

Eksikleri bu kadar kısa sürede telafi etmek kolay olmadı. Kamuda etik değerleri korumak hepimizin ortak sorumluluğudur. Kamu görevlilerinin etik kurallara bağlı olarak çalışması, tepeden tırnağa toplumun tüm kesimlerine dalga dalga yayılacak sonuçlar doğuracaktır. Herkes yaptıkları işler konusunda eleştirilebilir. Yapılan iş ve işlemleri biz de eleştirdik, hukuka da başvurduk. Eleştirerek demokratik hakkımızı kullandık ama iş ve işleme de uyduk. 

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Son dönemde giderek sıklaşan bir şekilde ana muhalefet partisinin başındaki zatın kamu görevlilerine hakaret ettiğini bürokratları tehdit ettiğini görmeye başladık. Anamuhalefetin başındaki kişinin yaptığı demokratik yönteme uygun değildir. Eleştirerek demokratik hakkımızı kullandık iş ve işleme uyarak hukuka saygımızı gösterdik. Ana muhalefetin başındaki kişi kendisine oy vermedi diye kimi zaman işçiye esnafa hakaret ettiği gibi kimi zaman da kamu görevlilerini alenen hedef göstermektedir.

''BÖYLE BİR YÖNTEM ASLA OLAMAZ''

Verdiği karar için hakimi, attığı imza için genel müdürü tehdit etmek ne demek! Baskın yapar gibi kamu kurumlarının kapısına dayanmak ne demek! Böyle bir tarz hukuk devletinde olabilir mi! Böyle bir yöntem asla olamaz. Verdiği karar için hakimi yürüttüğü operasyon için askeri attığı imza için genel müdür tehdit etmek ne demek? Baskın yapar gibi kamu kurumlarının kapısına dayanmak ne demek? Demokraside böyle bir usul olabilir mi? Asla.

''DEVLETİN DE MİLLETİN DE DÜŞMANIDIR''

Buradan ilan ediyorum kamu görevlilerimize demokratik hukuk devleti sınırları dışında söz söyleyen herkes, bu devletin de bu milletin de düşmanıdır. Böyle bir kepazeliğe, ahlâksızlığa, rezilliğe asla izin veremeyiz. Bir cumhurbaşkanının ailesini hedef alarak böyle bir süreci işletmek akıl karı değildir. Her bir kamu görevlisinin yanındayız.

''KAMU GÖREVLİLERİ MÜSTERİH OLSUNLAR''

Türkiye'nin kendi insanın tehdit eden değil üretken siyasete ihtiyacı vardır. İşini yapan her bir kamu görevlisinin teminatı hukukun ta kendisidir. Kamu görevlilerin tek bakacakları yer anayasa ve yasalardır. Hariçten gazel okuyanların naraları ile bu devlet iş yapmaz. Tüm kamu görevlileri müsterih olsunlar. Türkiye'nin böylesi arkası karanlık operasyonlarla kaybedecek tek bir anı yoktur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!