DOLAR
13.79 0.91
EURO
15.61 0.67
ALTIN
785.70 1.18
BIST
1,909.96 1.59

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na helalleşme tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde helalleşme çağrısı yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterirken 'Sadece günü kurtarmak istiyor.' dedi.

Politika 17.11.2021, 09:33 17.11.2021, 11:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na helalleşme tepkisi

AK Parti Genel Merkezi’nde önceki gün yapılan ve yaklaşık beş saat süren MKYK toplantısında birçok konu gündeme gelirken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun helalleşme çağrısı da masaya yatırıldı.

'SADECE GÜNÜ KURTARMAK İSTİYOR'

Suriye-Irak tezkeresine 'hayır' diyerek HDP ile aynı safta yer alan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''helalleşme'' çağrısı için değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ''Sadece günü kurtarmak istiyor. Hangi biriyle helâlleşecekmiş? Menderes ile nasıl helâlleşecek? Dersim’le, Kürtlerle nasıl helâlleşecek? Suriyede ne işimiz var dediler; orada ölen askerlerimizle nasıl helâlleşecekler?'' şeklinde tepkisini gösterdiği belirtildi.

'HELLALEŞME ZAMANI'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı Twitter'dan dikkat çeken bir paylaşımda bulunmuştu. Kemal Kılıçdaroğlu, paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı; "Ben ömrümde, ülkemizde nefreti ve sevgiyi gördüm. Artık sevgi kazansın istiyorum. Ülkemizin iyileşmeye, helalleşmeye ihtiyacı var. Helalleşmek geçmişi değiştirmez ama geleceğimizi kurtarır. Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım. Düşündüğümüzden daha güçlüyüz biz. Düşündüğümüzden çok daha cesuruz biz. Geçmişin arabalarıyla hiçbir yere gidemeyeceğimizi artık biliyoruz. Onun için artık helalleşme zamanıdır.

'HELLALEŞME YOLCULUĞUNA ÇIKIYORUM'

Ne pahasına olursa olsun toplumsal ilişkilerimizi güçlendirmek ve yaralarımızı iyileştirmek için geçmişte yapılan hataların sorumluluğunu almayı ve bunlar için birbirimizden helallik istemeyi bilmeliyiz. Benim liderliğini yaptığım partinin de geçmişte yarattığı derin yaralar vardır. Uzun süredir de önce bu yaraları yaratan o sistemi değiştirmekle uğraştım, şimdi ise dışarıya dönme zamanı. Ben bu yaraların kapanması için helallik isteme, helalleşme yolculuğuna çıkıyorum. Geçmişte kırdığımız, korkuttuğumuz topluluklarla, bireylerle, farklı hayat tarzlarının temsilcileriyle buluşmalarıma başlayacağım."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!