banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 'helalleşme' yanıtı: Hayatın yalan

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Kılıçdarığlu'na 'helalleşme' yanıtı veren Erdoğan, 'Ey Bay Kemal sen önce benim başörtülü bacılarımdan, kızlarımdan git helallik dile. Utanmadan, sıkılmadan onların hukukunu biz koruduk diyorsun. Hayatın yalan.' şeklinde açıklama yaptı.

Politika 17.11.2021, 12:23 17.11.2021, 13:59
Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından bazı satırbaşları...

Aziz milletim, değerli milletvekili arkadaşlarım sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sözlerimin hemen başında dün vefat eden şair, yazar ve mücadele insanı Sezai Karakoç'a Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm İslam aleminin, tüm insanlığın başı sağ olsunKarakoç'un bu sözü bile sayısız mesajla dolu. Onun "Ben Müslümanım, insanlığın türküsünü söylüyorum" sözü bile hepimizi uzun uzun düşündürmeye yeterli mesajlarla yüklüdür. Birçok nesillerin olduğu gibi sonraki kuşakların da kendisinden öğrenecek çok şeyleri var diye düşünüyorum. Tabi Karakoç'u Monna Rosa'sız anmak olmaz. "Ah senin yüzünden kara batacak siyah güller, ak güller.

AK PARTİ'DE GÖREV DEĞİŞİMİ

Biraz önce sizlerin takdiri ile AK Parti TBMM Grup Başkanı seçilen sayın İsmet Yılmaz'a yeni görevinde başarılar diliyorum. Prof. Dr. Naci Bostancı hocamız, 2023 seçimleri hazırlıklarında önemli sorumluluklar üstleneceği için görevinden affını istedi. Şahsım, grubum adına ayrıca teşekkür ediyorum. 

AKŞENER'E TEPKİ: YENİLİR YUTULUR DEĞİL

Hukuki süreç nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, şehit yakınlarına hakaret edenlerin bizim de milletimizin de gözünde milletvekilliği sarkıt olmuştur. Bu terbiyesiz, yüzsüz kişiliklere hak ettiği dersin, gittikleri her platformda ve sandıktan mutlaka verileceğine inanıyorum. Hele hele genel başkanı bir bayan olanın küfrü asla yenilir yutulur değil. Bir bayanın ağzından yavşaklar diye bir ifade çıkar mı ya. Ne yazık ki bu çatı, bu çatının altı bunu da gördü. Milletim bu tür bir bayana gereken cevabı inşallah 2023'ün haziranında verecektir. Zira, bu çatının altı bu tür kadınlara asla müsaade edemez. 

CHP'YE 'TEZKERE' TEPKİSİ

Türkiye'nin ikinci büyük partinin bölücü örgütünün çizgisine dümen kırması hepimizi üzmüştür. Bu defa doğrudan ülkemizin güvenliği, insanlarımızın geleceği hedef alınmıştır. CHP'nin tezkere oylaması ve sonrasındaki tutumu doğrudan ülkemizi hedef almaktadır. Sınır dışından verilen talimatlarla gerçekleşmiştir. Bu oylamadan sonra CHP'ye kimler teşekkür ediyorsa, ipini de onlar tutuyor demektir. Türkiye'nin terör tehdidini topraklarından uzak tutmasını tahammül edemeyenlerin karın ağrılarını hepimiz biliyoruz. CHP bu yeminli Türkiye düşmanlarının ülke içindeki taşeronluğuna talip olmuştur. Pek çok kesime yönelik tehdit dili ile CHP artık fiilen de pozisyon değiştirmeye başlamıştır. CHP'nin öncülüğünde hayata geçirilmeye çalışılan proje, eski Türkiye'yi hortlatma, demokrasimizi yıkma, ekonomimizi çökertme, insanımızı esir alma projesidir. Ülkemizi yabancılara şikayetle, yalan yanlış ifadelerle milletimizin gündemini fuzuli yere işgalle başlayan süreç milli çıkarlarımıza darbeler vurma safhasına geçmiştir.

KILIÇDAROĞLU'NA 'HELALLEŞME' YANITI

Kılıçdaroğlu, devlet nasıl yönetilir, anayasa ve yasalarımız neyi emreder, eldeki imkanlar nedir bilmediği için aklına geleni söylüyor. Bazı hususlar var ki oralarda dikkatli olmak lazım. Daha dün tezkerelere evet diyenleri ihanetle suçlarken bugün PKK'yı bitirmekten söz ediyor. Son günlerde bir de helalleşelim demeye başladı. Bizim inancımızda helalleşme vardır ve çok önemlidir. Peki Kılıçdaroğlu helalleşmeyi nasıl anlıyor... Önce ona bakalım. Peki, Kılıçdaroğlu helalleşmeyi nasıl anlıyor? Dün helalleşme kavramına böyle bakan bir zatın bugün aydınlaşma yaşayıp helalleşme peşine düşmesi ne kadar ilginç değil mi? Ey Bay Kemal sen önce benim başörtülü bacılarımdan, kızlarımdan git helallik dile. Utanmadan, sıkılmadan onların hukukunu biz koruduk diyorsun. Hayatın yalan. Ben seninle ilgili kazandığım davaları geri çektim ama sen bunların hiçbirinin kıymetini anlamadın. Ortada bir değişim de yok değişen kimse de yok. Her tarafı lime lime dökülen bukalemun siyasetini milletimizin takdirine havale ediyoruz.

ASGARİ ÜCRET KONUSU

Türkiye siyasi ve ekonomik olarak tarihinin en kritik kavşaklarından birine ulaşmıştır. Bir yanda büyük ve güçlü Türkiye'ye giden yol diğer tarafta eski Türkiye'ye giden yol var. Ülkemizi 2023 yolunda tutmaya çalışırken birileri de öteki yolu zorluyor. Gezi olaylarından itibaren yaşadığımız olayların ekonomik sonuçları da oluyor. Ekonomimiz doğrudan saldırı altına alındı. 2018 ağustosundan itibaren Türk ekonomisini tamamen çökertmeye yönelinen saldırılar yaşadık. Küresel salgın krizinin tetiklediği gelişmeler bize bu tuzakları kuranları daha beter durumlara düşmüştür. Gelişmiş ülkeler 2. Dünya Savaşı sonrasının en büyük ekonomik buhranının eşiğindedir. Biz bu vahim tablo içinde geçen 19 yılda kazandırdığımız güçlü altyapı sayesinde üretim, ihracat, istihdamımızla iyi bir yerde duruyoruz. Şayet, 2022'yi ve 2023'ü herhangi bir kırılmaya meydan vermeden geride bırakabilirsek önümüzde çok parlak bir gelecek bizi bekliyor. Küresel düzeydeki fahiş artışlar sebebiyle birim maliyetleri 3-4 kat artan, doğalgaz, elektrik, akaryakıt gibi fiyatları kontrol altında tutuyoruz. Doğalgazı maliyetinin 4'te 1'i, elektriği maliyetinin yarısına konutlara ulaştırıyoruz. Akaryakıtı Avrupa'nın en ucuz fiyatları ile biz sunuyoruz. Yüksek oranlı zamlarla çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek için gereken çabayı gösteriyoruz. Asgari ücreti de benzer bir anlayışla tespit ederek, dar gelirlerinin üzerindeki yükü olabildiğince hafifleteceğiz.

'FAİZİ SAVUNANLA BERABER OLAMAM'

Faiz sebeptir enflasyon neticedir. Biz faiz belasını bu milletin sırtından kaldıracağız. Faize milletimizi ezdiremeyiz. Beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusur bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam. Gelişmiş ülkeler 2. Dünya Savaşı sonrasının en büyük ekonomik buhranının eşiğindedir. Bunu sosyal ve siyasi krizlerin izleyeceği aşikardır. Faizle enflasyonla mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Bu görevde oldukça faizle mücadelem sürecek. Yatırımdan yanaysan buyurun işte size kredi düşük faizle. Hadi alın krediyi de yatırım yapın. O zaman kaçıyorlar. Bunlar nasıl işadamı? Bize istediğiniz kadar sallayın tutmaz. 

'SONDAJ FİLOMUZA 4.GEMİMİZİ EKLEDİK'

Bir müjdeyi daha paylaşmak istiyorum. Sondaj filomuza 4. gemimizi de ekledik. Üstelik bu gemi diğerlerinden farklı olarak 7. nesil olarak adlandırılan, en modern, en son teknoloji ile donatılmış bizim kullacağımız bir sıfır gemi. 

'O KONUDA DEĞİŞİKLİĞE GİDERSE PARLEMENTO GİDER'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısının çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Yüzde 50+1 tartışmalarına değinen Erdoğan, "O konuda değişikliğe giderse parlamento gider" dedi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!