banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB'nin ağaç katliamına tepki: Bu iş CHP'yi bitirir

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB'nin Beşiktaş'taki ağaç katliamına sessiz kalmadı. Dün partisinin genel merkezinde milletvekilleriyle kahvaltıda bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Gezi olaylarında 5-6 ağaç için kıyamet koparanları görüyorum ama burada sesleri çıkmıyor. Bu iş CHP’yi bitirir. İstanbul milletvekillerimizin daha çok gündeme getirmesi lazım.' dedi.

Politika 16.03.2022, 08:30 16.03.2022, 08:46
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İBB'nin ağaç katliamına tepki: Bu iş CHP'yi bitirir

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin genel merkezinde milletvekilleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleşen toplantıda; milletvekillerinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile AK Parti genel başkan yardımcıları da yer aldı. Programda, milletvekillerinin görüş ve önerileri ile iç ve dış gelişmeler ele alındı.

AĞAÇ KATLİAMINA SESSİZ KALMADI

Pozitif bir hava içerisinde geçen toplantıda milletvekilleri görüşlerini açık bir şekilde dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da yol arkadaşlarını can kulağıyla dinleyip önerileri, fikirleri tek tek not aldı. Rusya-Ukrayna savaşının yanı sıra, ekonomi, iç ve dış politakayla ilgili birçok konu ele alınırken Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB'nin ağaç katliamına sessiz kalmadı. CHP'nin çürümeye terk ettiği ve kanser bahanesiyle Beşiktaş’ta Çırağan Caddesi üzerindeki asırlık çınar ağaçlarını kesmesine tepki gösterdi.

'GEZİ'DE KIYAMET KOPARANLARIN SESİ ÇIKMIYOR'

Cumhurbaşkanı Erdoığan'ın Gezi sürecini hatırlatarak şu ifadeleri kullandığı öğrenildi; ''Gezi olaylarında 5-6 ağaç için kıyamet koparanları görüyorum ama burada sesleri çıkmıyor. Ayrıca bu katledilenler sadece ağaç değil, asırlık çınarlar. Bunlar tarihe şahitlik yapan çınarlar. Bu iş CHP’yi bitirir. İstanbul milletvekillerimizin daha çok gündeme getirmesi lazım.''

Hatırlanacağı gibi AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, kansere yakalandığı bahanesiyle kesilen 112 çınar ağacıyla ilgili, İBB'ye idari para cezası verildiğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!