banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fahrettin Altun’a İletişim Ödülü

Fahrettin Altun, “Yılın İletişim Ödülü”nü, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.

Politika 16.09.2021, 10:10 16.09.2021, 11:32
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "6. Anadolu Medya Ödülleri" programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde;

- Anadolu basını demokrasinin beslenmesi bakımından hayati öneme sahiptir. Gücünü insandan alan anadolu basını kendini ne kadar geliştirirse geleceğe o kadar güvenle bakabilir. Sosyal medya gibi doğrunun yalanla karıştığı mecraları zapturapt altına alacak olan sizin gayretleriniz. 

- Milletimiz darbecilerin yaptığı işlere kılıf bulmaya çalışan gazeteci kılıklı haysiyet cellatlarını unutmayacak. Tek parti faşizmi, darbeler, ekonomik krizler zorlu mücadelenin farklı dönemlerindeki tezahürleridir. Haksızlıklara meydan okuyan mazlumların umudu olan Türkiye fotoğrafının yükseldiğini fark ettiler. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi gibi tarihi bir reformu hayata geçirdik. 

''YENİDEN ŞAHLANIŞ SEMBOLÜDÜR''

Ülkemizi 2023 hedefleri rayında tutarak, vaktimizi ve enerjimizi heba etme girişimlerini boşa çıkardık. 2023, Türkiye'nin ve Türk milletinin yeniden şahlanışının sembolüdür. Bugün, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası yolundaki en önemli durağımız 2023'ün eşiğindeyiz. Ülkemizi, küresel sistemin yeniden yapılanmasının dışına itmek için kıvrananların son umudu 2023'te eski Türkiye'yi yeniden hortlatmaktır, başaramayacaklar. Sınamalar karşısında verdiğimiz başarılı imtihanlarla hesaplar yeniden yapılmaya başlandı. 

KİMLER HANGİ ÖDÜLLERİ ALDI

Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri, medya temsilcileri ve gazeteciler katıldı.

Programda, Anadolu Yayıncılar Derneği tanıtım filmi gösterildi. Dernek Başkanı Sinan Burhan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a günün anısına hediye takdim etti.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, çeşitli kategorilerde ödüle layık görülenlere ödüllerini verdi. Hilal Kaplan, Yılın En İyi Kitabı Ödülünü aldı.

"Yılın İletişim Ödülü" Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'a verildi. "Yılın Haber Ajansı Ödülü"ne layık görülen Anadolu Ajansı adına da ödülü Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Beştepe'de verdiği 6. Anadolu Medya Ödüllerini Kazananlar:

Hilal Kaplan -Yılın Kitabı 
Zafer Şahin - Yılın Ankara Temsilcisi (Kanal D)
Batuhan Yaşar -Yılın gazetecisi (TGRT)
Lamia Ayhan -A Haber Muhabiri
Zahid Akman - Kanal 7
Abdulkadir Selvi - Hürriyet

''GURUR KAYNAĞI OLMUŞTUR''

Fahrettin Altun, sosyal medyda hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederken şu ifadeleri kullandı; ''İletişim alanındaki çalışmalarımızdan dolayı bizi ödüle layık gören Anadolu Yayıncılar Derneği’ne teşekkür ederim. Bu kıymetli ödülü Cumhurbaşkanımızın elinden almak ise bizim için çok büyük bir gurur kaynağı olmuştur.''

''ÇALIŞMAYA DEVAM DECEĞİZ''

Fahrettin Altun, ödüle ilişkin açıklamasında, şunları kaydetti: “İletişim alanındaki çalışmalarımızdan dolayı bizi ödüle layık gören Anadolu Yayıncılar Derneği’ne teşekkür ederim. Bu kıymetli ödülü Cumhurbaşkanımızın elinden almak ise bizim için çok büyük bir gurur kaynağı olmuştur. Bu ödülde emekleri olan, gece gündüz demeden gayretle çalışan tüm yol arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Bütün arkadaşlarımızla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi ve vizyonu doğrultusunda var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!