banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan 17 dava ve 4.4 milyon TL’den vazgeçti: Affediyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na açtığı 17 davayı geri çekerken 4 milyon 460 bin lira tutarındaki tazminattan vazgeçti.

Politika 20.11.2021, 09:03
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan 17 dava ve 4.4 milyon TL’den vazgeçti: Affediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çarşamba günü yapmış olduğu Meclis grup toplantısındaki konuşmasında CHP lideri Kılıçdaroğlu’na açtığı davaları geri çektiğini hatırlatmış, ''Bay Kemal, ben seninle ilgili kazandığım davaları geri çektim mi? Çektim, ama sen bunların hiçbirinin kadrini, kıymetini bilmedin, anlamadın'' şeklinde ifadeler kullanmıştı.

17 DAVA 4.4 MİLYON TL’DEN VAZGEÇTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz darbe girişiminden sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı davaları geri çekmesine ilişkin detaylar ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz'dan sonra Kılıçdaroğlu hakkında açtığı 17 davadan feragat etti. Erdoğan, böylece 4 milyon 460 bin lira tutarındaki tazminattan da vazgeçti. 

'BİR KEREYE MAHSUS AFFEDİYORUM'

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; mahkemeye sunulan feragat dilekçesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 29 Temmuz 2016 tarihli konuşmasındaki, ''Şu ana kadar şahsıma her türlü saygısızlığı, hakareti yapanları bir kereye mahsus olarak affediyorum ve davalarımı geri çekiyorum'' açıklamasına atıfta bulunuldu.

'FERAGAT ETMEKTEDİR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2011 yılında da dava ve şikayetlerden vazgeçmek suretiyle “iyi niyet” ortaya koyduğuna dikkat çekilerek, “Kısa süreli bir bahar havasından sonra, sistematik hakaret kampanyasına kaldığı yerden devam edildiği de üzülerek müşahede edilmiştir. FETÖ’nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden ve milletçe ödediğimiz ağır bedellerden sonra tarihi bir fırsatı yakaladığımız tartışmasızdır. Sayın Cumhurbaşkanımız, milletimizin asgari müştereklerde buluşması, birlik ve beraberliğimizin tahkim edilmesi, siyasi hayatımızda asgari nezaketin kalıcı olarak tesis edilmesi ümidi ve iradesiyle iş bu davadan feragat etmektedir'' ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!