Cumhur ve Millet'in ardından yeni ittifak kuruluyor! Merkezinde anti-göçmen partisi var

Siyaset kulisleri anti-göçmen politikaları merkeze alan partilerin Cumhur ve Millet'in ardından Türkiye'de üçüncü ittifakı hayata geçireceği iddiasıyla çalkalanıyor.

Politika 28.06.2022, 12:47 28.06.2022, 12:57
Abone ol
Cumhur ve Millet'in ardından yeni ittifak kuruluyor! Merkezinde anti-göçmen partisi var

İspanya-Fas sınırındaki mülteci katliamına sevinenler için Türkiye'de yeni ittifak müjdesi! Başta Ukraynalılar olmak üzere Hıristiyan mültecilere ilişkin bir sorunu bulunmayan fakat Suriyeli, Afgan, Pakistanlı yahut Afrikalılara tahammülü olmayanların odağı haline gelmiş Zafer Partisi, siyasette üçüncü ittifakı kurmaya hazırlanıyor. 

Savaştan kaçmış Suriyeli Müslümanlara yönelik paylaşımlarıyla sık sık tartışmaların merkezine oturan Ümit Özdağ liderliğindeki Zafer Partisi'nin, 5 partili yeni ittifaka liderlik edeceği ileri sürülüyor. İddiayı ortaya atan isim ise kamuoyu araştırma anketleriyle bilinen MAK Danışmanlık'ın sahibi Mehmet Ali Kulat.

Sosyal medya hesabında buna ilişkin bir paylaşımda bulunan Kulat, Zafer Partisi'nin merkezinde olduğu 5 partili bir ittifakın kapıda olduğunu yazdı. Kulat, "Yeni bir ittifak geliyor. Zafer Partisi'nin merkezinde olduğu bu yeni ittifakta şimdilik 5 parti var. Hayırlı olsun" şeklinde ifadeler kullandı. 

Bu paylaşımın ardından gözler Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı'nın ardından kurulacak yeni oluşumun hangi partilerden oluşacağına çevrildi. Sosyal medyada kimi vatandaşlar anti-göçmen polikaları merkeze alan böyle bir birlikteliği 'Nasyonel Sosyalist İttifakı' diye tanımlarken Zafer Partisi'nin yanında yer alacak partilerin ise şunlar olduğu iddia edildi: Adalet Partisi, Genç Parti, Bağımsız Türkiye Partisi ve Türkiye Değişim Partisi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!