banner2

CHP yönetimine isyan: Atı alan çoktan Diyarbakır'a ve FETÖ'ye geçti!

CHP bazı gazetecilerin hem 28 Şubat mutabakat metnine hem de Kemal Kılıçdaroğlu'nun yürüttüğü politikalara isyanı sürüyor. Nihat Genç ile Ali Sirmen'den CHP'ye bir tepki daha geldi.

Politika 11.03.2022, 14:27 11.03.2022, 14:40
Abone ol
CHP yönetimine isyan: Atı alan çoktan Diyarbakır'a ve FETÖ'ye geçti!

CHP'ye yakın bazı gazetecilerin Kemal Kılıçdaroğlu yönetimine isyanı sürüyor. Millet İttifakı'nın 28 Şubat'ta imzaladığı ve Türkiye'yi eyaletlere böleceği iddia edilen mutabakat metnine Atatürkçülerin öfkesi dinmiş değil. 

6 parti liderinin imza koyduğu Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem bildirisine CHP'li aydınların niye tepki göstermediğini sorgulayan Cumhuriyet yazarı Ali Sirmen, "Oyun bozanlıkla suçlarlar korkusuyla ancak mırıldanarak konuşabiliyoruz" diye yazdı. 

OYUNA GELDİK, YİNE YALNIZ KALDIK

Mutabakata karşı çıkmayan yakın çevresini 'mahcup laikler' olarak tanımlayan Sirmen, CHP'lileri iş işten geçmeden göreve çağırdı. Sirmen'in yazısında kullandığı ifadeleri alıntılayarak benzer eleştirileri dile getiren yazar Nihat Genç ise veryansın etmenin faydasız olduğuna dikkat çekerek şunları yazdı:

"Ali Sirmen Bey, çırpınmanız boşuna, atı alan çoktan Diyarbakır'a ve FETÖ'ye geçti, yine oyuna geldik, cephede yine yalnız kaldık!"

O BİLDİRİYE ATEŞ PÜSKÜRMÜŞTÜ

Nihat Genç, CHP-İYİ Parti-Saadet-Gelecek-Deva ve DP'nin imzaladığı metne en sert tepki gösteren yazarlardan biri olmuş ve ömrü yettiği müddetçe bu skandala sessiz kalanları ifşa edeceğini bildirmişti. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!