banner2

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan Özgür Özel yorumu: 'Kendi tercihi'

CHP'de kurultay gündemiyle toplanan MYK toplantısının ardından açıklamada bulunan Faik Öztrak, genel başkanlığa adaylığını duyuran Özgür Özel ile yaşadığı polemiğe değinerek söylenmesi gerekenlerin Karaman kongresinde söylendiğini ifade etti.

Politika 18.09.2023, 20:43
Abone ol
CHP Sözcüsü Faik Öztrak'tan Özgür Özel yorumu: 'Kendi tercihi'

CHP'de MYK, kurultay gündemiyle toplandı. Bu önemli toplantının ardından açıklamada bulunan CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Özgür Özel artık MYK toplantılarına katılamayacağını duyurdu. Bu konudaki görüşünüz nedir?" sorusuna "bunun Özel'in tercihi olduğu" cevabını verdi.

"KENDİ TERCİHİ"

Basın mensuplarının "Karaman kongresinde Genel Başkan adayı Özgür Özel ile aranızda bir MYK polemiği oldu. Özel'in ifadeleri MYK'nin gündemine geldi mi? Özel'in MYK üyelerine yönelik söylemleri hakkında bir açıklamanız olacak mı?" sorusu üzerine Öztrak, söylenmesi gerekenlerin Karaman kongresinde söylendiğini ifade etti.

"YILGINLIĞA TESLİM OLMAYACAĞIZ"

Öztrak, seçim yenilgisine ve partideki değişim çağrılarına da değinerek yılgınlığa teslim olamayacaklarını bildirdi ve "Silkinip ayağa kalkacağız. Önceki seçimde eksik yaptıklarımızı giderecek, hatalı yaptıklarımızı düzelteceğiz." diye konuştu.

"Mayıs seçimlerinde istediğimiz sonucu alamadığımız için herkesten çok biz üzüldük." diyen Öztrak, "Geçtiğimiz seçimde bizim Cumhurbaşkanı adayımız seçmenin yüzde 48’ini bir araya getirdi. Yılgınlığa kapılmayacağız. 100 yıllık bir parti olmanın gururuyla, Atatürk’ün kurduğu parti olmanın sorumluluğuyla hareket edeceğiz. Yenileneceğiz." ifadelerini kullandı.

"Bu süreçte etik sınırları aşmayan her tartışmayı, istişareyi, hataların düzeltilmesi, mücadelemizin güçlenmesi için fırsat olarak göreceğiz." şeklinde konuşan CHP Sözcüsü, "Yenilenme sürecimizi bu ruhla sürdürerek, bir demokrasi şöleni olacak kurultayımıza hızla ilerleyeceğiz. Bir yandan da tüzüğümüzden programımıza kadar, parti işleyişiyle ilgili dokümanları yenileyeceğiz'' dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!