CHP'nin ağır topu harekete geçiyor: 7 bin kişiye mektup gönderecek

Kılıçdaroğlu'nun PKK ve FETÖ ile ilişkisini dile getirdikten sonra partiden ihraç edilen CHP'li Mehmet Sevigen, Abdullah Gül'ü cumhurbaşkanı adayı olarak düşünen mevcut yönetime karşı herkesi harekete geçmeye çağırdı.

Politika 21.04.2022, 14:36
CHP'nin ağır topu harekete geçiyor: 7 bin kişiye mektup gönderecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun PKK ve FETÖ'ye göz kırptığını söyledikten sonra partiden ihraç edilen Mehmet Sevigen, açıklamalarıyla yine gündemi sarsacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde CNNTürk'te katıldığı programda Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanlığına aday olmayacağını, çünkü aklındaki ismin Abdullah Gül olduğunu iddia eden Sevigen, "Kemal Bey aday olsa açıklamaz mı şimdiye kadar? Yine benim dediğim yere geliyoruz. Kılıçdaroğlu aday olmayacak. Meral Akşener engelini aşabilirse Kemal Kılıçdaroğlu'nun aklındaki Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül" demişti. 

1700 TELEFON GELDİ, HERKES RAHATSIZ

Mehmet Sevigen

Kaset kumpasıyla koltuğundan indirilen Deniz Baykal'ın sağ kolu olarak görülen Mehmet Sevigen, bugün de Sabah gazetesi yazarı Yavuz Donat'a konuşarak partide yeni bir operasyon başlatacağının sinyalini verdi. 

CNNTürk yayınından sonra 1700'ü aşkın telefon geldiğini, CHP'deki pek çok ismin mevcut yönetimden rahatsız olduğunu ifade eden Sevigen, "Taban rahatsız. Herkes bir arayış içinde... Karar verdim, şimdi bir mektup yazıyorum. Önder Sav, Kemal Anadol, Eşref Erdem, Hikmet Çetin, Yılmaz Ateş'e... Görevden alınan il başkanlarına... İhraç edilenlere... 7 bin kişiye göndereceğim" dedi. 

7 BİN KİŞİYE 'AYAĞA KALK' MEKTUBU

Abdullah Gül ve Kemal Kılıçdaroğlu

Yavuz Donat'ın köşesinde verdiği bilgiye göre 7 bin kişiye gönderilecek mektupta, partide azınlık durumuna düşen 'eski/gerçek' CHP'liler, PKK ve FETÖ'ye vaatler vermeye devam eden Kılıçdaroğlu'na karşı harekete geçmeye çağrılacak. Sevigen'in mektubunda CHP'lilere 'ayağa kalkın' çağrısında bulunacağı belirtiliyor. Partideki ağır toplardan Yılmaz Ateş de "CHP FETÖ'ye teslim oldu" dedikten sonra tıpkı Sevigen gibi partiden ihraç edilmişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!