banner2

CHP'liler Akşener'e böyle demiş: Eli kanlı katil!

HDP'lilerin, İYİ Partilileri kastederek 'it' demesinden sonra şimdi de Meral Akşener hakkında CHP örgütünün kullandığı ifadeler gündeme oturdu.

Politika 02.06.2021, 15:08 02.06.2021, 16:28
Abone ol
CHP'liler Akşener'e böyle demiş: Eli kanlı katil!

HDP'lilerin, İYİ Partilileri kastederek 'it' demesinden sonra şimdi de Meral Akşener hakkında CHP örgütünün kullandığı ifadeler gündeme oturdu. 24 Haziran 2018 seçimleri öncesi Almanya'da toplantı düzenleyen CHP'lilerin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e 'Eli kanlı katil asena' dediği görüntüler ortaya çıktı. 

Görüntüde konuşmacı CHP'li kadının şunları söylediği görülüyor: "12 Eylül'de öldürülen devrimci solcu gençlerin kanı elinde olan, henüz 17 yaşındayken yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren'e 'katil' diyen, Mehmet Ağar ve Abdullah Çatlı ile birlikte 90'lı yılların faili meçhul cinayetlerinde adı geçen kod adı 'Asena', bugün İYİ Parti Genel Başkanı olan şahsı da unutmadık, unutmayacağız. Kimse bizi balık hafızalı zannetmesin. Sadece bu seferlik sineye çektik ve bunları rafa kaldırdık."

Millet İttifakı'nda daha önce PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile kriz yaşayan İYİ Parti'nin, CHP'ye ilişkin yayınlanan son görüntüleri nasıl karşılayacağı merak konusu. ABD Başkanı Joe Biden'ın Türkiye'yi sözde Ermeni soykırımı yapmakla suçlamasına Meclis'te HDP dışındaki tüm partiler tepki göstermiş, İYİ Parti'li Yavuz Ağıralioğlu ise bildiriyi imzalamayan, üstelik Türk milletine 'soykırımla yüzleşin' çağrısı yapan HDP'yi sert bir şekilde eleştirmişti. 

Ağıralioğlu, "Eğer soykırımla yüzleşin diye ahlaksız bir teklif yapıyorsanız; size mevcut isimleriniz değil, Antranik, Tehliryan gibi Taşnakçı isimleri yakışır! Eğer yüzleşmeden bahsedecekseniz önce PKK denilen alçaklıkla yüzleşeceksiniz" mesajını yazmıştı. HDP Milletvekili Ali Kenanoğlu ise buna cevap olarak sosyal medya hesabında "Yavuz it havlamış yine" diye yazmış, kavganın büyüyeceği anlaşılınca Kenanoğlu geri adım atarak "Yavuz it bir kavramdır, bir kişiyi değil tanımı ifade eder" demişti. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!