banner2

CHP'li Tanju Özcan'dan partisini çıldırtacak faiz çıkışı: Cumhurbaşkanımızın en yakın silah arkadaşı olurum

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 'Milli Kurtuluş Savaşı'nda faiz indirme noktasında ben Sayın Cumhurbaşkanımızın en yakın silah arkadaşı olarak görev almaya hazırım. Sayın Cumhurbaşkanının faize karşı başlattığı bu savaşta ben Bolu Belediye Başkanı olarak yanındayım. Allah yar ve yardımcısı olsun' dedi. 

Politika 02.12.2021, 16:00 02.12.2021, 17:05
Abone ol
CHP'li Tanju Özcan'dan partisini çıldırtacak faiz çıkışı: Cumhurbaşkanımızın en yakın silah arkadaşı olurum

Daha önce yapmış olduğu ırkçı açıklamalarının yanı sıra kendisinden yardım isteyen başörtülü kadınla girmiş olduğu diyalogla dikkat çeken ve son olarak düzensiz göçmenlere uyguladığı nikah tarifesiyle tepkilerin odağındaki CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan ilginç bir çıkış geldi.

'EN YAKIN SALİH ARKADAŞI OLARAK GÖREV ALMAYA HAZIRIM'

Bolu Belediyesi Aralık ayı birinci birleşiminde konuşan Tanju Özcan, kurdaki hareketlilikle ilgili şu ifadeleri kullandı; "Milli Kurtuluş Savaşı'nda faiz indirme noktasında ben Sayın Cumhurbaşkanımızın en yakın silah arkadaşı olarak görev almaya hazırım. Sayın Cumhurbaşkanının faize karşı başlattığı bu savaşta ben Bolu Belediye Başkanı olarak yanındayım. Allah yar ve yardımcısı olsun" 

'SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDAYIM'

''Faiz düzeni ve faizcilerden sıkıldım" diyen Tanju özcan, "Artık faiz konusuna da bir noktayı koyalım. Ben Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayım. Faiz haram. Bakara Suresi 275. Ayetinde Allahuteala faizcilerin asla cehennemden çıkamayacaklarını bildiriyor. O Merkez Bankası Başkanı derhal faizi sıfıra düşürmeli. Kurtulalım faizden. Dolar yükselirse yükselsin. Faiz düzeni ve faizcilerden sıkıldım" ifadelerini kullandı.

'NESİ YANLIŞ'

CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın 'Faizin düşmesi yanlış' sözlerile ilgili konuşan Tanju Özcan, "Bir avuç tefeciye Türkiye'yi mahkûm edenlerden sıkıldım. Derhal Merkez Bankası Başkanı istifa etsin ya da bir kararname ile faiz sıfıra düşsün. Ben faizin derdindeyim. Dolar isterse 100 liraya çıksın. Bizim Parti Sözcüsü'ne de kızıyorum. Sayın Öztrak, 'Faizin düşmesi yanlış' diyor. Nesi yanlış Sayın Öztrak? Sayın Cumhurbaşkanı faizleri sıfıra çeksin ve kısa zamanda bu ülkeyi refaha ulaştırsın. Ben kendisinin bu konuda samimi olduğunu biliyorum" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı; ''Burada Tayyip Erdoğan dün ne dediyse bugün de aynısını söyler. Yüksek faizden ne kadar rahatsız olduğumu cümle alem bilir. Hiçbir zaman faizci olmadım, bugün de değilim, yarın da olmayacağım. Ama siz mandacı tayfasınız. İstiyorlar ki ülke batsın, bitsin, mahvolsun. Biz her zamandaki gibi 'çok beklersiniz' diyoruz. Biz gözü de kalbi de dışarıya bakan bu mankurtlara 'hadi oradan' diyoruz. Dün terör örgütlerine, darbecilere, para baronlarına hangi mücadeleyi verdiysek, bugün faiz lobisine de aynı mücadeleyi veriyoruz. Biliyorsunuz Türkiye pek çok gelişmekte olan ülkenin yerinde saymasına yol açan yüksek faiz üzerine kurulu para politikasını artık terk etti. Dünyanın her yerinde çeşitlenen ekonomi politikalarına güzelleme dizip de ülkemizi IMF reçetelerine mahkum etmek isteyenlerin riyakarlıkları paçalarından akıyor. Ey Bay Kemal siz otel odalarında IMF ile kulis atan değil misiniz? ''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!