banner2

CHP'li Belediye Başkanının kümes adı altında kaçak villası

Medyada 'İlçedeki kaçak yapıları tek tek tespit edip yıkacağım' diyen CHP'li Kemalpaşa Belediye Başkanı Karakayalı'nın eşinin üzerine 'kümes' adı altında havuzlu kaçak villa yaptırdıkları ortaya çıktı.

Politika 24.08.2021, 10:52 24.08.2021, 17:59
Abone ol
CHP'li Belediye Başkanının kümes adı altında kaçak villası

Yerel bir internet televizyon kanalına ilesindeki kaçak yapıların her birini tespit ederek, yıkacağını söyleyen CHP'li Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'nın eşinin havuzlu villası kaçak çıkmıştı.

SABAH'tan Ercan Gürtaner'in haberine göre, Bu durum üzerine Karakayalı'nın aldığı yapı kayıt belgesi iptal edilmiş, kaçak villaya ilişkin bazı skandal detaylara ulaşılınca Karakayalı, kiraz bahçesine villa yapabilmek için Tarım İl Müdürlüğü'ne eşinin üzerinden 'tavuk kümesi, tarımsal depo ve bağ evi yapacağım' şeklinde izin başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN MERCEĞİ ALTINDA

Tarım İl Müdürlüğü, geride bıraktığımız haftalarda basında çıkan haberleri ihbar değerinde kabul ederek, Karakayalı çiftinin tarım arazisi üzerine kaçak olarak inşa ettiği havuzlu villasını mercek altına aldı. Karakayalı'nın havuzlu kaçak villa yaptığı kiraz bahçesine resmi evraklarda tavuk kümesi, tarımsal depo ve bağ evi yapacağını beyan ettiği ortaya çıktı.

Tarım İl Müdürlüğü, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'nın eşi Lütfiye Karakayalı ismine kayıtlı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki alanda inceleme yapacak.

Diğer taraftan Lütfiye Karakayalı'ya proje için onayın beklemeden imalatlara başladığı için ise metrekare başına para cezası kesilecek. Daha sonra da söz konusu villanın, izin başvurusunda belirtilen niteliklere uygun olup olmadığı denetlenecek, ayrıca bölgenin imar durumu dagöz önünde bulundurularak kiraz bahçesinin eski haline dönüştürülmesi ve tüm kaçak yapıların yıkılması istenecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!