CHP'den Akşener'e büyük rest: Karşı çıkarlarsa Altılı Masa dağılır

Siyaset gündemi CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun İYİ Parti ve Meral Akşener'e restiyle çalkalanıyor. Kuşoğlu, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkılması halinde Altılı Masa'nın dağılacağını söyledi.

Politika 16.09.2022, 10:44 18.09.2022, 22:44
Abone ol
CHP'den Akşener'e büyük rest: Karşı çıkarlarsa Altılı Masa dağılır

Altılı Masa'nın iki büyük ortağı CHP ile İYİ Parti arasında adaylık krizi sürüyor. Kördüğüm halini alan kriz Millet İttifakı'nı dağıtmak üzere. Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener şimdiye kadarki en ciddi restle karşı karşıya kaldı. 

Hürriyet gazetesinden Hande Fırat'a konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, "Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkarlarsa masa dağılır" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu

Altılı Masa'dan çıkacak adayın muhalefetin en büyük partisinden olması gerektiğine, bu kıstasa karşı çıkan kimse olmadığına ancak sorunun Kılıçdaroğlu'nun adaylığında düğümlendiğine işaret eden Kuşoğlu, şunları söyledi:

KARŞI ÇIKARLARSA DAĞILIRIZ 

"Aday altılı masanın en büyük partisinden olmalı, bu normal. Karşı çıkan yok. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının masada reddedilmesi Türkiye için ne anlama gelir, bunun iyi değerlendirilmesi lazım. Çalışkan, dürüst, birikimli bir devlet adamı. Buna rağmen olmazsa, Alevi olduğu için reddedildi algısı yerleşecek. Bunu toplum da demokrasi de hazmedemez. Bu durumda karşı çıkarlarsa masa dağılır."

ANKETLERLE TESPİT ETMEK DOĞRU DEĞİL

Akşener'in masaya Mansur Yavaş önerisiyle gelemeyeceğini, zaten bunu Yavaş'ın da istemeyeceğini ileri süren Kuşoğlu, anketlerde Yavaş'ın daha önde olmasını önemsemeyerek şu ifadeleri kullandı:

"Anketlerle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı tespit etmek doğru mudur? Anketler popülariteyi gösterir sadece. Kılıçdaroğlu dışında aday çıkarmak masanın dağılması anlamına gelir. En büyük partinin isteği olmazsa bozulur."

CHP'li Kuşoğlu, partide Kılıçdaroğlu'nun kesin olarak aday olduğunu dile getirdi. Kuşoğlu, masada çatlak olmadığını, ancak zıt siyasi zihniyetlerin buluşmasıyla çok özel bir durum oluştuğunu da belirterek CHP'nin iktidar olması halinde HDP'ye bakanlık verileceği yönündeki açıklamaları da yalanladı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!