Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na yanıt: Açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz gün TCMB Başkanı Kavcoğlu ile yaptığı görüşme sonrasında yaptığı açıklamalar için "Sayın Kılıçdaroğlu, son açıklamalarıyla açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor" dedi ve 'Yassıada zihniyeti' tanımlaması yaptı.

Politika 16.10.2021, 17:07 16.10.2021, 17:20
Abone ol
Çelik'ten Kılıçdaroğlu'na yanıt: Açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor

Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nun son açıklamalarıyla açıkça devlet memurlarını tehdit ettiğini ve bununla hukuk dışı bir düzen arayışında olduğunu ifade ettiğini belirtti. Çelik, Kılıçdaroğlu'nun kendi partisi adına konuşarak, devlet görevlilerine emir verme girişiminin hukuksuzluk olduğuna dikkat çekti.

Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Kılıçdaroğlu, son açıklamalarıyla açıkça devlet memurlarını tehdit ediyor. Böylece hukuk dışı bir düzen arayışında olduğunu ifade ediyor. Kendi partisi adına konuşarak, devlet görevlilerine emir vermeye kalkması hukuksuzluktur.

Herhangi bir hukuki delile dayanmaksızın meşru hükümetin kanun dışı emirler verdiğini iddia etmek, bürokrasiyi seçilmiş hükümete karşı çıkmaya çağırmak vesayet siyasetidir. Bunun ülkemizdeki adı Yassıada zihniyetidir. Kendisini devletin sahibi zanneden bu zihniyeti tanıyoruz.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun sivil toplum örgütlerini aynı “28 Şubat” diliyle hedef göstermesi de asla kabul edilemez. Türkiye’nin geride bıraktığı ilkel linç kültürü ile sivil toplum örgütleri hedef gösterilemez. Sivil toplum örgütlerine dönük bu linç siyasetine geçit vermeyiz.

Sayın Kılıçdaroğlu “kamu düzeni”ni tehdit etmeye son vererek “hukuk devleti” çizgisine dönmelidir. Tehditlerle kamu düzenine etki etmeye çalışmak ancak bir “paralel devlet” arayışıdır. Bu tamamen gayrı meşrudur.

Sivil toplum örgütlerini hedef göstermek ise bir siyaset biçimi değildir. Siyasi muhalefet başka şey, tehdit ve tahkir başka şeydir. Kamu düzenini ve sivil toplum örgütlerini hedef almak meşru bir siyaset biçimi değildir.

Sayın Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarına söylemediği sözleri Cumhurbaşkanlığı makamına söyleyerek sadece yıkım siyaseti peşinde koştuğunu gösteriyor. Cumhurbaşkanımıza dönük söylenen bu sözleri mahkum ediyoruz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!