DOLAR
9.3608 0.32
EURO
10.9092 0.54
ALTIN
533.81 0.82
BIST
1417.7 0.58

'Başbakan olacağım' diyen Akşener yine 'bir yerle' mi görüştü?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 15 Temmuz öncesinde sıklıkla yaptığı 'Ben Başbakan olacağım' açıklamasını yeniden gündemine aldı. Bu kez Meclis kürsüsünden Başbakanlık iddiasını ortaya attı.

Politika 13.10.2021, 14:20 13.10.2021, 14:52
'Başbakan olacağım' diyen Akşener yine 'bir yerle' mi görüştü?

15 Temmuz öncesi şaibeli ifadeler kullanarak Başbakan olacağını ilan eden ancak daha sonra hayali suya düşen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında iddiasını sürdürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Akşener "Sıkı dur başbakan geliyor" ifadelerini kullandı.

Akşener'in konuşması sürerken İYİ Parti sosyal medya ekibi ''Başbakan geliyor'' etiketini Twitter trend listesinde TT yaptı. Pek çok hesaptan Akşener'i öven paylaşımlar yapıldı. 

AKŞENER'DEN 'UCUBE' BENZETMESİ

Meral Akşener "Sandıkları patlatmaya, milletimizin iradesini, yeniden iktidar yapmaya geliyoruz. Ortaklarınla sürdüğünüz sefaya son verip, hizmet nasıl yapılırmış, ülke nasıl yönetilirmiş, cümle aleme göstermeye geliyoruz. Bu ucube sistemin devri, artık bitti. Sıkı dur Sayın Erdoğan, Başbakan geliyor" ifadelerini kullandı.

İLK RÜYA DEĞİL

Meral Akşener'in Başbakanlık iddiası yeni  değil. İYİ Parti lideri 15 Temmuz öncesinde de, "Ben Başbakan olacağım" lafını sıklıkla kullanmıştı. FETÖ’cü hainlerin kendileri için kullandığı tanımlama olan ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ ifadesini konuşmalarında defalarca tekrar etmişti. Akşener'in şifreli mesajlarıyla ne demek istediği hain darbe girişiminden sonra anlaşılmıştı. Başbakanlık konusunun Akşener'e bir vaat olup olmadığı çok tartışılmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?