banner2

Bakan Soylu Bartın'da: Bir yılda burada selin hiçbir izi kalmayacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonu, Sinop ve Bartın'daki sel afetinin karşılığında ödenen tazminat ve yapılacak yatırımın şu ana kadar yapılan hesaplamalarla 3,5 milyar lirayı aştığını söyledi.

Politika 04.09.2021, 18:53 04.09.2021, 18:58
Abone ol
Bakan Soylu Bartın'da: Bir yılda burada selin hiçbir izi kalmayacak

Bartın'ın Abdipaşa beldesinde selden etkilenen vatandaşlarla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada sohbet ettiği vatandaşlara "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

Abdipaşa belediye binasından vatandaşlara seslenen Soylu, Kastamonu ve Sinop'ta hasarların tanzimini tamamladıklarını, Bartın'daki tanzimler ve hasarlar için komisyonlardaki ilgililerle bir araya geldiklerini belirtti.

Bölgede karşı karşıya kalınan afetin büyük olduğuna işaret eden Soylu, şöyle devam etti:

"Metrekareye yer yer 400 kilogram üzerinde yağmur aldı. Türkiye'de çok kolay görünmeyen ve burada da bakanlarımızla Cumhurbaşkanımızın talimatıyla tüm kurumlarımız, milletvekillerimiz, belediyelerimiz, yerel yönetimlerimiz, vatandaşımız, polisimiz, jandarmamız, DSİ ve karayollarımız, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma Bakanlığımız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Ulaştırma Bakanlığımız herkes bir mücadele ortaya koydu. Belki de çok zor karşı karşıya kaldığımız durumun telafisinin çabuk bir zamanda vatandaşımızın yaralarının sarılması için hep birlikte çaba sarf ettik.

"SELİN HİÇBİR İZİ, EN UFAK BİR İZİ ALLAH'IN İZNİYLE KALMAYACAK"

Bakan Soylu, "Ödediğimiz tazminat ve yapacağımız yatırım bizim hesaplamalarımızla 3,5 milyarı aştı. Cumhurbaşkanımızın bir talimatı oldu. Kayıplarımızı geri getiremeyiz ancak vatandaşımızın yaşamış olduğu eski halinden daha iyisini vatandaşımıza, hemşehrilerimize teslim etmek boynumuzun borcudur. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz.Bir yılda burada selin hiçbir izi, en ufak bir izni Allah’ın izni ile kalmayacak. Allah yardımcımız olsun. Böyle bir afetle bizi bir daha karşı karşıya getirmesi."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!