banner2

Bakan Kurum, Mardin'de

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Mardin ziyaretinde şehirdeki çalışmalarına yönelik değerlendirmeler yaptı.

Politika 03.07.2021, 17:24 04.07.2021, 12:17
Abone ol
Bakan Kurum, Mardin'de

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Mardin Valiliğini ziyaret etti. Kurum, Valilik girişinde protokol üyelerince karşılandı.

MARDİN'İN TARİHİ YAPILARI ŞEHİRCİLİK ÖRNEĞİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Mardin Valiliği'ni ziyaretinde Vali Mahmut Demirtaş ile görüştü. Ziyarette sırasında Mardin'deki Dumlupınar İlköğretim Okulunun 2, 3 ile 4'üncü sınıfının bir dönemini okuyan Bakan Kurum'a, karnesi Vali Demirtaş tarafından hediye edildi.

Bakan Kurum, ziyaretinin sonrasında gazetecilere açıklama yaparak, Mardin'in tarihi yapıları, o dar güzel sokakları, içindeki hanları, hamamları ile tüm dünyaya şahsiyetini göstermiş bir şehircilik örneği olduğunu ifade ederken, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Kurum'un konuşmasından bazı satır başları:
"Tüm Türkiye'de 81 ilimizde 81 milyon metrekare millet bahçesi hedefi ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu kapsamda da Mardin'de toplam 400 bin metrekare alanda 5 millet bahçesi yapıyoruz."

Artuklu ilçesinde tarihi çarşıda 250 dükkanın restorasyon çalışması sürüyor. Bu çalışmaya 5 milyon lira hibe desteği sağladık.

2023 yılına geldiğimizde bütün o tarihi yapıların eski haline kavuştuğu bir Mardin'i hep birlikte inşa etmiş olacağız.

Amacımız 2023'ün, 2053'ün ve 2071'in Mardin'i için var gücümüzle çalışmaktır. Bu projeleri inşallah tek tek inşasını gerçekleştirmek, eser siyaseti yapmaktır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!