banner2

Bahçeli'den son dakika açıklaması: Seçim takvimini cebimde taşıyorum

Son dakika haberleri... MHP lideri Bahçeli, seçimlerin zamanında yapılacağını söyledi ve "Seçim takvimini cebimde taşıyorum" dedi.

Politika 28.04.2022, 13:30 28.04.2022, 13:54
Abone ol
Bahçeli'den son dakika açıklaması: Seçim takvimini cebimde taşıyorum

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün akşam iftar yemeğinde bir araya geldiği gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

''SEÇİM TAKVİMİNİ CEBİMDE TAŞIYORUM''

Bahçeli, gazetecilerin 'Seçimlerin ne zaman yapılacağı?' sorusuna cebinden bir kağıt çıkarıp "Seçim takvimini cebimde taşıyorum. Her günü değerlendiriyoruz. Seçimleri zamanında yapacaksan, 19 Nisan itibariyle değerlendirme yapmışız, bu 425 gün demektir. 1 yıl 2 ay demektir. Buna göre seçimler 3 Temmuz 2023'te." şeklinde yanıt verdi.

''ADAYIMIZ BELLİ''

''Benim gönlümde yatan Cumhur İttifakının adayı, AK Parti Genel Başkanıdır.'' diyen Bahçeli, ''Adayımız o iken filanlarda da şöyle olsun demek gönül kayması olur ki o da sağlıklı olmaz. Çok önemlidir gönül kayması, risklidir, zararlıdır. Biz gönlümüzü bir yere vermişiz. Siyaseten memleket meselelerinde de kesinleşmiş bir durumdur. Böyle bir durumda Allah selamet versin kim ne olacaksa olsun bizden öte olsun. Kavga ile adaylık olmaz.'' dedi.

''KAVALA'YA BAKIŞTA FARKLILIK VAR''

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "istibdat" açıklaması anımsatılarak, "Altılı masada bir şey mi oluyor?" sorusuna, "Altılı masayla alakalı değil, Kavala'ya bakışta farklılıklar var Türkiye'de. O bakış da yanlış bir bakış." karşılığını verdi.

''ALİ BABACAN ÇOK ZEKİ HAREKET EDİYOR''

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın "Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır. Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun" şeklinde paylaşımını yorumlayan Bahçeli, ''Çok zeki hareket ediyor. Yeni siyasi partilerle alakalı seçim kanununu dikkate alarak bugünden işaret veriyor. 6 kişi ile bir yere varılamayacaksa o zaman tek başına nasıl seçime girip sonuç alacağını şimdiden düşünüyor ve uyarıyor.'' dedi.

GARO PAYLAN'IN AÇIKLAMALARI

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın sözde Ermeni soykırımının tanınmasını içeren kanun teklifine ilişkin bir soruya Bahçeli, "Bunun arkası, önü yok. İhanetin arkası ve önü yok. Ya kendisi 'TBMM benim Meclisim değildir' diyecek veya Meclis gereğini yapıp bunu atacak. Nereye gitmek istiyorsa, Ermenilerin hangi diasporasında kim varsa orayla temasa geçmesi lazım. Kendisine tavsiyem Amerika'ya gitmesidir." cevabını verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!