DOLAR
9.4591 2.68
EURO
11.0233 2.54
ALTIN
541.69 2.63
BIST
1455.42 1.58

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na 5 soru: Kıvırmadan cevap versin

Son dakika haberleri... Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "CHP Genel Başkanı'na soruyorum... Kıvırmadan cevap vermesini, kaçak güreşmemesini bekliyorum.'' derken HDP'nin kapatılması gerektiğini ifade etti.

Politika 12.10.2021, 10:45 12.10.2021, 11:52

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

Kim ki Türk gençliğini yopk sayıyor, adını anmıyor ise karanlık ve küstahlığın içindedir. Gençliğimiz yüz akımızdır. Önü, arkası kesilmeyecek akınımızdır. Milliyetçi ve ülkücü gençlik Türk gençliğinin kalpgahıdır. Kavgası Türk-İslam düşmanlarıyladır. Bu gençlik bizim baş tacımızdır. Ana hakkı insanlık hakkıdır. Kurultayımıza can veren analarımız ve bacılarımıza müteşekkirim. Biz analarımıza, bacılarımıza bakınca gelecek Türk gençliğinin ayak seslerini duyuyoruz. Batı dünyasına hakim olan değerler sistemi büyük çapta tatminsizlik ve huzursuzluklara yol açmıştır. Milliyetçilik ilk hamlede milli birlik ve bütünlüğün kazanılması davasıdır. Hayattan kopuk, insandan mahrum, gerçekten uzakta bir milliyetçilik havada uçuşan kırıntılar gibidir. MHP'ye atılan iftiraların, yaygınlaşan küresel tahammülsüzlüklerin tesadüf olmadığı görülmektedir. Milletsiz devlet, devletsiz millet projelerinin önündeki en büyük engel milli devletlerdir. Küresel aktörler açısından yükselen milliyetçiliğin kırılması, farklılıkların kaşınması, federal devletler oluşturulması melun bir hedef olarak her zaman güncelliğini korumuştur.

'TAŞERON SİYASETİN LEKELİ TEMSİLCİLERİDİR'

CHP, İP, HDP, DEVA ve Gelecek Partisi taşeron siyasetin lekeli temsilcileridir. Zira her şey gün gibi ortadadır. Egemen güçler, kendi yayılmacı emelleri için milliyetçi perspektif ile hareket ederken, ellerini uzattıkları ülkeler için milliyetçiliği kötülemeye karalamaya çalışmaktadır. Küresel sömürünün önündeki en büyük engel milli devlettir. Gelişmelerin seyrine baktığımızda, devlet ve milletimizin bekası için dünden daha önemli kutsal bir görevle karşı karşıyadır. Partimiz Cumhur İttifakı çatısı altında bu görevi yerine getirecektir. İnancımız ve kararlılığımız bu yöndedir.İşin özünde oynanan oyunun izlenecek bir yanı kalmamıştır. Zillet ittifakının kurduğu kumar masasında kartlar çaık oynanmaktadır. Burada dalevera vardır, sahtekarlık vardır, ihanetin daniskası vardır. Gün aşırı birbirlerini ziyaret ediyorlar, yoklama yapıyorlar, ne var ne yok ona bakıyorlar. Arka kapıda birbirlerine kazık atıyorlar. Bir yapmadıkları altın günü, kısır günüydü, onu da sanıyorum yakında yapacaklar.

'BUNLARIN NERESİ DÜRÜSTTÜR'

Bunlar ayrıca güçlendirilmiş parlamenter sistemi için 3.defa bir araya gelmiştir. HDP'yi masa altında tutarak sözde bir uzlaşmaya vardıkarını açıklamışlardır. Uzlaşma dürüst bir zeminde olur. Bunların neresi dürüsttür, neresi temizdir? Uzlaşma için irade lazımdır. Bunların iradesi mi vardır? Terörist başı Duran Kalkan CHP'yi ikaz ederek diyor ki; HDP'ye muhtaçlar. Terörist başı Aziz Atatürk'ün kurduğu partiye aba altından sopa gösteriyor. Bir CHP yöneticisi sen nediyorsun diyemiyor, buna cesaret edemiyorlar. Ağızlarını bıçak açmıyor, korkuyorlar. İradelerini terör örgütlerine bağlamış durumlar. Biz bunlara boşuna mı zillet diyoruz! HDP'ye söylediğimiz sözlerin cevabını Kandil'in CHP'si veriyor. İP Başkanı bu aralar il, ilçe gezer, İBB Başkanı'nı Fatih'e benzetmiş, CHP Genel Başkanı'na çalım atmıştı. HDP tembihli Kılıçdaroğlu da, İP Başkanı'nı boşa düşürmüştür. İP Başkanı yeni yönetim sisteminde yer almayan bir Başbakanlık makamına adaylığa mahkum edilmiş bir zavallıdır.

KILIÇDAROĞLU'NA SORULAR: ADAM DEĞİLSİN

CHP Genel Başkanı'na soruyorum. Kıvırmadan cevap vermesini, kaçak güreşmemesini bekliyorum.

1- Anayasa'dan Atatürk'ü çıkarmayı düşünyor musunuz?

2- Anayasa'ya hakim olan Türk ismini tasviye etmeyi planlıyor musunuz?

3- Türk vatandaşlığı kavramı yerine Anaysal yurtseverlik, Türkiye yerine ülke, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı yerine T.C. İnsanı kavramlarının getirilmesini amaçlıyor musunuz?

4- Demokratik muhalefet diyerek TİP'i, HDP'yi yanınızda ve yörenizde görüyor, bunlara kucak açıyor musunuz?

5- Terörist Selahattin Demirtaş'ı hala savunuyor, ona elçiler yolluyor musunuz?"

Sayın Kılıçdaroğlu, bu sorularım gayet basittir. Ya evet diyeceksin. Ya da hayır... Boş kağıt vermen halinde bütün sorulara evet dediğin anlaşılacaktır. Yüreğin yetiyorssa sorularıma cevap ver. Korku edebiyatını bırak. Sorularıma cevap ver. Bir şey bilip de söylemiyorsan adam değilsin.

'KORKMA İTİRAF ET, PKK'YA TEK BİR LAF ET'

Elbette acımız büyüktür, ama sorulacak hesabımız da büyüktür. Şehadetleri kabul olsun. Kılıçdaroğlu, taziye mesajı yayınlamıştır, ne yazık ki saldırıyı kimin yaptığına dair bir şey yer almamıştır. Korkma itiraf et, PKK'ya tek bir laf et. Kaygılanma bu seni sadece insan yapar. Milletimizin derdi ile dertlenen biri yapar. İki gündür takip ediyorum YPG ve PKK'yı kınayan tek bir mesajlarını duymadım. Aranızda duyan oldu mu? Kitabın ortasından konuşuyorum, HDP ile ortaklık analarımızın gözyaşlarının dökülmesine ortaklıktır. CHP ile İP böylesi bir tezgahın gönüllü müdavimleridir. Terörün siyasi uzantısı HDP kapatılmalıdır. Zillet İttifakı'nı oluşturan partiler gün aşırı birbirlerini ziyaret ediyorlar, birbirlerine sürekli gidip geliyorlar. Bir yapmadıkları kısırlı, pastalı altın günleriydi. Zannediyorum bu gidişle onu da gerçekleştirecekler. Cumhuriyet Halk Partisi, İP, SP, DP, Gelecek Partisi ve Deva'nın temsilcileri, HDP'yi masa altında tutarak sözde bir uzlaşmaya vardıklarını açıklamışlardır. 

'BENİM AĞZIMI KAPATACAK BİR BABAYİĞİT HENÜZ DOĞMADI'

Bu bölücü ahmaklar nerede yaşıyorlar? Hadiselere nereden bakıyorlar bilemiyorum ama benim ağzımı kapatacak bir babayiğit henüz anasının karnından doğmadı. Bana dediler ki, açmaman gereken, senin kin ve nefret kusan ağzındır. Siz bunu gidin de HDP'nin Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbetine giren cesur analara söyleyin de görelim. Bölücü ve terör faaliyetlerini görmezden gelirsek onurumuz ve şerefimizi kaybetmiş oluruz. PKK'ya silahları kimler vermektedir? Müttefik ülke PKK kamplarında ne arıyor? PKK'ya silah veren bellidir. DEAŞ'ı, PKK/YPG'yi kiralık tetikçi olarak kullanmaları gün gibi ortadadır. Dost dediğin dürüst olacaktır. Mızrağın çuvala sığması mümkün değildir. ABD yönetimi Türkiye'nin Suriye'deki varlığını çıkarlarına tehdit görüyormuş. Tehdit ABD'nin cinayet planları, terör örgütleri ile eylem birliğine girmesidir. Böyle dostluk düşman başınadır. Zillet ittifakının planlarını tarumar edeceğiz. Türkiye'yi kamplara ayırarak çatışmaya geçit vermeyecek yegane siyasi güç Türk Milliyetçiliğidir. Cumhur İttifakı olarak tek nefes olacağız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Günün Anketi Tümü
İstanbul'da son zamanlarda artan trafik sorununun sebebi nedir?