Bahçeli'den Buça tepkisi: Hedef İstanbul'daki müzakereler ya tezgah ya tesadüf

Son dakika haberleri... Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lider Devlet Bahçeli, Buça'daki olayların ya tezgah ya da tesadüf olduğunu söyledi. Bahçeli, İstanbul'daki müzakerelerin hedef alınabileceğine dikkat çekti.

Politika 07.04.2022, 10:39 07.04.2022, 12:11
Abone ol

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. İşte MHP lideri Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde; 

''HİÇ KİME YALAN ANKETLERLE BİZE AYAR VEREMEZ''

Bizim geçmişle ilgili veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yoktur. Geçmişimize baktığınızda görebileceğiniz tek şey ülkücülerin haklı ve şerefli mücadelesidir. Partimizin gerilediğini söyleyen kokuşmuş anket şirketleri size soruyorum siz anketleri yaparken CHP merkezinde mi dolaşıyorsunuz yoksa Kandil'de mi?  Hiç kimse yalan anketlerle bize ayar veremez, gözümüzü korkutamaz. Gönlümüze kuşku düşürmek kimsenin harcı olamaz. Biz kendimizden eminiz.

''SOKAĞA ÇIKACAK YÜZÜNÜZ OLMAYACAK''

Milliyetçi Hareket Partisi 53 yıldır tuzakları bozuyor, 53 yıldır tertipleri buduyor, 53 yıldır Türk İslam ülküsüne leke sürmek isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakıyor. (Anketçiler) Şimdiden haberiniz olsun 2023 yılı Haziran ayında sokağa çıkacak yüzünüz dahi olmayacaktır. Gelecek Cumhur İttifakı ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi'nindir.

''KİMSENİN SEFİL PROPAGANDASINA YATAKLIK YAPMAYIZ''

Buça'daki toplu mezarda 410 sivilin cansız bedenine ulaşıldığı, bunun Rusya tarafından işlenen bir savaş suçu hatta katliam olduğu iddia edilmiştir. Dünya kamuoyunda ciddi ses getirmiş, büyük tepkilere neden olmuştur. Elleri arkadan kelepçeli ölü sivillerin paylaşılan fotoğrafları insanların vicdanında ilk bakışta infiale neden olmuştur. Bunun düzmece mi yoksa gerçek bir olay olup olmadığı ortaya çıkmamıştır. Biz kimsenin sefil propagandasına yataklık yapamayız, kara kampanyalara alet olamayız. Şuurlu hareket etmek güvenli yol bulmamızı sağlayacaktır. Derinlemesine kazılması gereken asıl nokta, istikrarla barış görüşmelerinin mesafe aldığı anda sivil katliamların dünya gündemine bomba gibi düşmesidir. Rusya beklendiği üzere yalanlamıştır, tekzip etmiştir.

BUÇA'DAKİ TOPLU SİVİL KATLİAM: YA TESADÜF YA TEZGAH

Ukrayna Buça’da yaşandığı iddia edilen sivillerin katledilmesiyle ilgili haberler incelenmeye muhtaçtır. Burada asıl can alıcı husus Rusya ile Ukrayna arasında yeşeren ateşkes ve barış görüşmelerinin mesafe aldığı zamanda sivil katliamlarının dünya gündemine bomba gibi düşmesidir. Rusya, Buça’daki katliam olaylarının kurgu ve yalan olduğunu söylemiştir. Ancak savaşın bitmesine tahammülü olmayan ülkeler iğrenç bir senaryoya bel bağlamışlardır. Buna kimler gerek duymuştur? Müzakerelerin kesilmesini isteyenler vardır ve bunlar günyüzündedir. İstanbul'daki müzakereler sonrası gündeme gelmesi ya tesadüftür ya da kahredici bir tezgahtır. Türkiye barış için en çok mücadele eden ülkedir. Türkiye'den başka hizmet eden ikinci bir devlet yoktur. Rusya ve Ukranya'nın temsilcilerinin Türkiye'de bir araya gelmesi pek çok ülkeyi korkutmuş ve ürkütmüştür. Türkiye barışın yanındadır. Katliam varsa sorumlularından en ağır şekilde hesap sorulması insanlık görevi, evrensel adalet ve hukuk kuralıdır. Sivillerin katlini hiçbir bahane haklı gösteremez. Bizim amacımız bellidir. Putin ve Zelensky'nin İstanbul veya Ankara'da bir araya gelerek el sıkışıp anlaşma sağlamasıdır.

"MİLLET İTTİFAKI UMARIM ORADAN DERS ÇIKARMIŞTIR"

Millet İttifakı Macaristan'a bakıp ders almalı. Victor Orban'ın ittifakı, 6'lı ittifakı ters köşeye yatırmış, AB'nin engellerini aşmayı başarmıştır. Dış desteklerin işine yaramadığı, başkalarına kurşun askerlik yapanların sonunun iyi olmadığını Macaristan örneği göstermiştir. Ümit ederim ki Millet İttifakı bundan ders çıkarmıştır. Milletin dışında bir irade yoktur. Bunun dışında arayışta olanlar zilletin dibindedir. Türkiye'nin geleceğini işbirlikçiler değil, Cumhur İttifakı tayin edecektir. Geleceğimizden tasarruf edemeyiz. Ağız birliği ile mücadelemizi sürdürmek zorundayız. 

"HAYAT PAHALILIĞI GEÇİCİDİR"

Bugünkü şartlarda enflasyon artmış olabilir, hayat pahalılığından sızlanmalar görülebilir. Bunların hepsi geçicidir. Sabırla, metanetle, tarihi yolculuğumuza devamdan başka seçeneğimiz yoktur. Kovid-19'un yaraları henüz sarılmamıştır. Hastalık bütün beklentileri bozmuş, bütün dengeleri sarsmıştır. Çünkü insan ve toplum sağlığının müdafaası için her devlet seferber olmuş, kaynaklar bu uğurda kullanılmıştır. Bugün elimizde yoksa, yarın olacağına inanıyorum. Pirenin deve yapılmasına asla duyarsız, asla ilgisiz kalmayız, kalamayız. KDV indirimlerine rağmen hala fiyat etiketlerini indirmeyenler vicdansızlığın içindedir. Çıkan enflasyon el birliğiyle indirilecektir, dün yaptık yine yaparız. Objektif bir şekilde diyebiliriz ki, ülkemiz ve tüm dünya benzerine çok az rastlanan bir sınavdan geçmektedir. Bunu görmeden buna dikkat etmeden, Türkiye ekonomisi ile ilgili felaket tamtamları çalmak, ‘bittik, tükendik, perişan olduk’ masalları anlatmak sorumlu bir tavrın alameti olarak değerlendirilemez.

''CHP-HDP CAN CİĞER KUZU SARMASIDIR''

CHP, İP ve diğer güdümlü iş birlikçilerinin buradan rant etme siyaseti hastalıklıdır. Türkiye hangi sorunu çözememiştir? Kılıçdaroğlu, hangi yaraya merhem olabilmiştir? Taş üstüne taş ne zaman koymuştur? Acıda yoklar, tasada yoklar, fedakarlıkta yoklar, ahlakta yoklar, millilikte yoklar, ülkenin çıkarlarını savunmakta hiç yoklar. Talan olduğu zaman varlar, iftira olduğu zman varlar. Sahtelik olduğu zaman rekor üstüne rekor kurarlar. PKK'ya arka çıkarlar, sonra biz Kuvayı Milliyiz derler. Kalpakta taksanız, fistan da giyseniz de, sonunu bekleyen mağlubiyetten kurtulamayacaksınız. Sorosçıu Kavala ile yatıp kalkıyorlar, terörist Demirtaş'ı serbest bırakmaya çalışıyorlar. Terörle mücadeleyi mi keseceksiniz? Türkiye'yi siyaset baronlarına mı peşkeş çekeceksin? CHP-HDP ile can ciğer kuzu sarmasıdır. Terörist Demirtaş bunların ortak paydasıdır. İP'in Genel Başkanı da terörist Demirtaş ve Sorosçu Kavala'nın sürecini şüpheli görüyormuş. Kılıçdaroğlu sen aslında çift kişiliksin, birincisi karanlıkta uyanık, ikincisi aydınlıkta gafilsin.

"SEMRA GÜZEL'İN VEKİLLİĞİ DÜŞÜRÜLMELİDİR"

Biz TBMM'de terörist ve terörist sempatizanı görmek istemiyoruz. HDP'li Semra Güzel'in vekilliği düşürülmelidir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!