banner2

BAE İMAMOĞLU'NA KALKAN MI OLUYOR? MISIRLI GAZETECİDEN DİKKAT ÇEKEN İDDİA

'Sedat Peker provokasyonunun arkasındaki BAE'nin asıl hedefi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu Cumhurbaşkanlığına taşımak.' İddianın sahibi Mısırlı Gazeteci Sabir Meşhur.

Politika 27.05.2021, 12:25 27.05.2021, 15:19
Abone ol
BAE İMAMOĞLU'NA KALKAN MI OLUYOR? MISIRLI GAZETECİDEN DİKKAT ÇEKEN İDDİA

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in kimin adına ve hangi amaçla provokasyona soyunduğu tartışma konusu. Sadece Türkiye'de değil, Arap dünyasında da konu gündemde. 

Sosyal medya platformu Youtube'da yayımladığı videolarla gündemi yorumlayan MısırGazeteci Sabir Meşhur dikkat çekici bir iddia ortaya attı.

MISIRLI GAZETECİDEN DİKKAT ÇEKEN VİDEO

Meşhur yayımladığı videosunda mafya lideri Sedat Peker'in iddialarını ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarını değerlendirdi. Mısırlı gazeteci yaklaşık 23 dakikalık videoda, Sedat Peker'in iddialarını, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) istihbaratının rolünü ve Soylu'nun eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu hakkında yaptığı açıklamayı analiz ediyor.

MEŞHUR: DAVUTOĞLU VE HDP FEDERAL SİSTEMDE ANLAŞTI

Soylu'nun Habertürk televizyonunda katıldığı programda Davutoğlu'nun 7 Haziran 2015 seçimleri sonrası hükümeti kurmak için HDP ile anlaşmak istediğine ilişkin açıklamasına değinenen Meşhur, bunun Türkiye'yi bölme planı olduğunudile getirdi.

HDP'nin Türkiye halkı ve Türkiye milliyeti kavramlarını kabul etmediğini ve Davutoğlu ile federal yönetim ilanı üzerine anlaştığını belirten Meşhur, Türkiye'nin Irak gibi bölünmesinin amaçlandığının altını çizdi.

HEDEF İMAMOĞLU'NU CUMHURBAŞKANI YAPMAK

Sedat Peker'in tek başına bir anlam ifade etmediğini ve Soylu'nun açıklamasıyla alev topunu BAE istihbaratının sahasına attığını belirten Meşhur, muhalefetin ise Soylu'dan Peker'e doğrudan cevap vererek bir mafya liderini muhatap almasını istediğini vurguladı.

CHP ve HDP'in asıl hedefinin Türkiye'yi bölmek, İmamoğlu'nu Cumhurbaşkanlığına taşımak ve Suriye'nin kuzeyinde bir PKK devletçiği oluşmasıyla Türkiye'yi doğal hinterlandından koparmak olduğunu ifade eden Meşhur, ''Böylece İmamoğlu, aslında olmayan bir Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olacak'' değerlendirmesini yaptı.

KARŞI SALDIRI PEKER'İN KUKLACILARINA YAPILAMALI

Meşhur, bir tarafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, diğer tarafta Ekrem İmamoğlu, BAE istihbaratı ve Sedat Peker'in olduğu iki kamp çizdiği videoda, Peker'in tek başına bir anlam ifade etmediğini ve hükümetin asıl cevabı Peker'in arkasında duranlara vermesi gerektiğini kaydetti.

Meşhur ayrıca, Süleyman Soylu'nun Sedat Peker'i muhatap almayarak Davutoğlu-HDP ilişkisine işaret etmekle karşı taaruzu başlattığını sözlerine ekledi.

PEKER PROVOKASYONUNDAKİ GİZLİ AKTÖR YİNE RUBIN!

Mısırlı gazeteci Sabir Meşhur, daha önce de Sedat Peker'in ABD istihbaratı ile ilişkileri ve Amerikan Donanması'nın eski öğretmenlerinden Tarihçi Michael Rubin'in Peker'in Fas üzerinden BAE'ye götürülmesindeki rolüne dair bir video analiz yayımlamıştı.

Meşhur, bu analizde BAE ve Suudi Arabistan istihbaratının Türkiye'deki medya kurumları aracılığıyla yayına soktuğu Arıza adlı dizi üzerinden Peker'in imajını düzeltmeye çalıştığını iddia etmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!