AK Parti'nin kamp mesaisi başlıyor! Tarih belli oldu işte ele alınacak konular

3 yıl aranın ardından yapılacak 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda, AK Parti'nin 2023 seçimlerine yönelik hazırlıkları masaya yatırılacak, Genel Merkez ve teşkilatların çalışmaları değerlendirilecek.

Politika 23.05.2022, 08:08
AK Parti'nin kamp mesaisi başlıyor! Tarih belli oldu işte ele alınacak konular

AK Parti, 2 yılı aşkındır hayatımızda olan ve dünya genelinde milyonlarca insanın ölümüne yol açan koronavirüs nedeniyle en son 2019'da yaptığı istişare değerlendirme toplantısını 3 yılın ardından geniş katılımla gerçekleştirecek. Toplantıda 2023 seçimlerinden ekonomiye, dış politikadan sığınmacılara kadar Türkiye'nin gündemindeki önemli başlıklar değerlendirilecek.

3 GÜN SÜRECEK

Ankara'da Kızılcahamam'da 3,4,5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek toplantıya Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Merkez Disiplin Kurulu, Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu, Kurucular Kurulu üyeleri ile milletvekilleri, Genel Merkez Kadın ve Gençlik Kolları MKYK üyeleri, birim başkan yardımcıları, bakan ve bakan yardımcıları katılacak.

YENİ YOL HARİTASI BELİRLENECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılış konuşmaları ile başlaması planlanan toplantı basına kapalı olarak devam edecek. Başta 2023 seçimleri olmak üzere için yeni bir yol haritasının belirleneceği kampın gündeminde Türkiye'nin yeni yol haritasının nasıl şekillendirileceği kapsamlı olarak ele alınacak.

SEÇİM BÖLGELERİNDEN GELEN RAPORLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim bölgelerinden gelen raporlar inceleyecek. Kamp süresi boyunca sığınmacı konusu, hayat pahalılığı ile enflasyonla mücadelede atılan ve atılacak adımlar masaya yatırılacak.

DIŞ POLİTİKA MASAYA YATIRILACAK

Türkiye'nin dış politikasına ilişkin konular ve NATO'nun genişlemesi toplantının gündeminde yer alacak. Ülkenin birlik ve huzurunu ortadan kaldırmak için çabalayan terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonlar, teröre verilen dış destekler ve terörü kaynağında kurutma operasyonları da toplantının önemli gündem başlıkları arasında yer alıyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!