banner2

AK Parti'den olağanüstü hazırlık! 100 bin kişi görevlendirildi

AK Parti seçim hazırlıklarına tam gaz başladı. 2023 seçimleri için 100 bin sandık görevlisi belirleyen AK Parti, sandık görevlilerine eğitim programları düzenliyor.

Politika 03.11.2022, 17:54 03.11.2022, 18:51
Abone ol
AK Parti'den olağanüstü hazırlık! 100 bin kişi görevlendirildi

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı seçim hazırlıklarını hızlandırdı.  2023 genel seçimleri için 100 bin sandık görevlisi belirlenerek sandıkların güvenliliğin sağlanması için çalışmalar başlatıldı.  AK Parti İstanbul Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Şengül Karslı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile sandık görevlilerini buluşturma programı ve sandık görevli belirleme sürecine dair detayları anlattı. 

100 BİN KİŞİ GÖREVLENDİRİLDİ

İstanbul'daki 964 mahallede 31 ibn 500 sandıkta oy verileceğini söyleyen Karslı, sandıklarda görevlendirmek üzere toplamda 250 bin kişiyle görüştüklerini belirti. Değerlendirme sürecinin ardından asil ve yedek kurulu üyesi ile müşahitler olmak üzere toplam 100 bin kişi görevlendirildi.

HER OKULDA BİR AVUKAT BULUNACAK

Karslı her okulda en az bir okul sorumlusu ve avukat bulunacağını söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti: 

Hep söylediğimiz gibi davaya sadakat, göreve liyakat, işi yapacak takat ve cesaret ilkesiyle AK Parti İstanbul olarak sandıklarda daha güçlüyüz, seçimlere şimdiden hazırız.

SEÇİME KADAR EĞİTİM ALACAKLAR

Şengül Karslı sandık görevlisi olarak belirlenen 100 bin kişinin eğitimlerine başlandığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sandık görevlileri ile görüşeceğini söyledi. "2023 seçimlerinde İstanbul'da tüm sandıklarda hazır olduğumuzu gür bir sesle ilan edeceğiz." diyen Karslı sözlerine şu şekilde devam etti:

Eğitim programları içerisinde görevlilerimizin yetki ve sorumlulukları, usulsüz işlemlere karşı başvurulacak kanun yolları ve seçim hukuku başta olmak üzere gerekli tüm bilgiler yer alıyor. Her bir görevlimizin amacı bize emanet edilen oyların yerine ulaşmasını sağlamak. Sadece AK Parti'ye oy verenlerin değil, iradesini sandığa yansıtan vatandaşlarımızın oyunun emanetçisi olarak görüyoruz kendimizi. Biliyoruz ki bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hem sandığın hem de seçimin güvenliğinin teminatı AK Parti'dir.

Karslı, 100 bin sandık görevlisi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ay bir araya geleceğini belirtti ve "2023 seçimlerinde İstanbul'da tüm sandıklarda hazır olduğumuzu gür bir sesle ilan edeceğiz." dedi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!