banner2

ABB'de bir usulsüzlük daha: Mansur Yavaş başkentin taşınmazlarını yok pahasına elden çıkarıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, göreve geldiğinden itibaren 'Ankara'yı yönetiyorum' imajı yaşanan skandallarla bozuldu. Ankara Halk Ekmek skandalının ardından, şimdi de ABB'ye ait taşınmazların yok paralara elden çıkarıldığı ortaya çıktı. Yavaş, 4 buçuk yılda 81 tane belediyeye ait taşınmazı 7 milyar 598 milyon 778 bin 764 TL'ye sattığı öğrenildi. Bununla da yetinmeyen Yavaş 29 tane taşınmazı daha satacağı bilgisi geldi.

Politika 09.11.2023, 14:03 09.11.2023, 15:55
Abone ol
ABB'de bir usulsüzlük daha: Mansur Yavaş başkentin taşınmazlarını yok pahasına elden çıkarıyor

ABB'de yaşanan skandalların ardı arkası kesilmiyor. Göreve geldiği günden bu yana sürekli 'ben yönetebiliyorum' algısıyla Ankaralıları kandırmaya çalışan Mansur Yavaş'ın, belediyeye ait değerli taşınmazları kelepir fiyatlara sattığı öğrenildi. Son olarak Halk Ekmek skandalıyla büyük tepki toplayan Mansur Yavaş, 4 buçuk yıldan bu yana verdiği sözlerin hiçbirini tutamadı.

ABB'NİN GAYRİMENKULLERİ YOK PAHASINA ELDE ÇIKARILDI

Ankara'nın borçlarını bitirme mottosuyla çıktığı yolda, borçları bitirmek bir yana belediyenin kasasında halka hizmet için para kalmadı. Seçimler yaklaşırken ABB Başkanı Yavaş'ın, değerli taşınmazları satarak kasayı doldurma çabası da gözlerden kaçmadı.

Ankara'yı parsel parsel sattılar diyerek daha önceki yönetimlere gönderme yapan ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın asıl kendisinin başkenti parsel parsel sattığı ortaya çıktı. Yavaş göreve geldiği günden beri 81 tane belediyeye ait taşınmazı 7 milyar 598 milyon 778 bin 764 TL gibi bir rakama sattı.

29 TANE TAŞINMAZI DAHA SATIŞA ÇIKARDI

Ankara'nın borçlarını azaltacağını söyleyen Yavaş, verdiği sözlerin hiçbirini tutmazken şimdi de Çankaya Mamak Gölbaşı Çubuk, Etimesgut'ta ABB'ye ait mağaza, mesken, akaryakıt istasyon alanı, sağlık tesis alanı, özel proje alanı gibi toplamda 29 taşınmazın apar topar elden çıkarılması için talimat verdiği öğrenildi.

SÜREKLİ USÜLSÜZLÜKLER İLE GÜNDEME GELİYOR

ABB Başkanı Mansur Yavaş, vatandaşa hizmet edecek parayı bulamazken, seçimlerden ötürü kasayı doldurmak için değerli taşınmazlar elden çıkarıldı.

İhalelerde yaptığı usulsüzlüklerle gündemden düşmeyen ABB Başkanı Mansur Yavaş, Belediyenin de borç batağında olduğunu dile getirmiş, tasarruf politikası uygulayıp ABB'nin borçlarını bitireceğini söylemişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!