banner2

6'lı masa toplantısı ne zaman, saat kaçta? Altılı masa cumhurbaşkanı adayını açıklayacak mı?

6'lı masa toplantısı ne zaman, saat kaçta? Altılı masa cumhurbaşkanı adayını açıklayacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 14 Mayıs seçim kararını açıklamasında ardın gözler 6'lı masaya çevrildi.6'lı masanın adayı merak edilmeye kim olacağı soruları artmaya başladı. Aday kim olacak, Tarih belli mi,6lı masa toplantısı ne zaman geçekleşecek? işte detaylar...

Politika 26.01.2023, 11:30
Abone ol
6'lı masa toplantısı ne zaman, saat kaçta? Altılı masa cumhurbaşkanı adayını açıklayacak mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın seçim tarihini açıkllamsında sonra tüm gözler 6'lı masaya çevrildi Kamuoyu açısından cumhurbaşkanı adayı önemli ama küçük partiler açısından milletvekili listeleri de çok önemli. O nedenle onlar öncelikle milletvekili listelerini garantiye almak istiyor. 6’lı Masa 10-15 Şubat tarihleri arasında ortak milletvekili listeleri üzerinde çalışacak.


Mansur Yavaş’ın ismi cumhurbaşkanı adayların başında yer alıyor.Yavaş,en güçlü cumhurbaşkanı adayı olarak görülüyor. İYİ Partili Koray Aydın, Yavuz Ağıralioğlu ve Buğra Kavuncu, Mansur Yavaş ismini vermişlerdi. Meral Akşener de Ekrem İmamoğlu ile birlikte Mansur Yavaş ismini ön plana çıkarmıştı. Sadece HDP, Mansur Yavaş’ın adaylığına karşı çıktı.

MANSUR YAVAŞ NE SÖYLEDİ

Yavaş, Batıkent’deki temel atma töreninde Kılıçdaroğlu’na, “Bu yıl içerisinde inşallah buranın açılışını da hep birlikte yaparız. Temennimiz Cumhurbaşkanı olarak teşrif etmeniz” şeklinde konuştu

BAŞKANLARIN İSTİFA TARİHİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılmasına ilişkin kararı aynı gün Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra kamu görevlileri ve belediye başkanlarının milletvekili adayı olmak için 7 gün içinde görevlerinden istifa etmeleri gerekecek.

Partiler ya da yüz bin imza toplayarak cumhurbaşkanı adayı olacaklar, 20-25 Mart tarihleri arasında YSK’ya başvuruda bulunacaklar. Cumhurbaşkanı adaylarının kesinleşme tarihi 2 Nisan olarak öngörülüyor. Milletvekili listelerinin YSK’ya verilmesinin son günü ise 10 Nisan tarihi olacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!