banner2

Varank'tan "istemezükçüler"e: Bir kere de mutlu olun be!

Togg ile ilgili eleştirilere sosyal medya hesabı üzerinden yanıt veren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Ya bir kere de mutlu olun be" dedi.

Otomobil 07.07.2022, 19:56 07.07.2022, 20:14
Abone ol
Varank'tan "istemezükçüler"e: Bir kere de mutlu olun be!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından Togg markası ile üretilen otomobiller yönelik eleştirilere yanıt verdi. Togg ile ilgili eleştiriler üzerine sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Bakan Varank, "Önce 'Yapamazsınız' dediler. TOGG'u yolların tozunu attırırken görünce, şimdi de 'Biz size yapamazsınız demedik, satamazsınız dedik' diyorlar. Ya bir kere de mutlu olun be" ifadelerini kullandı.

"TEŞEKKÜR BEKLEMİYORUZ DA!.."

Bakan Varank, Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu tarafından Eren Bülbül Fuaye Salonu'nda düzenlenen "Yatırım Alan Şirketlerin Tanıtım Programı"nda yaptığı konuşmada da benzer ifadeler kullanmıştı. Varank, eleştirilere yönelik, "Bir kere de mutlu olun be. Bu zihniyetin ülkemiz hakkındaki yorumları hiç tarafsız olabilir mi? Bunlar 'Siz asla Togg'u yapamazsınız? Hani nerede bunun fabrikası dediler.' Şimdi Togg'u test sürüşünde görmüşler, şimdi 'Biz size yapamazsınız demedik, satamazsınız.' diyorlar. Daha yola çıkmadan eskidi, bunun neresi yerli' diyenleri mi ararsınız… Aracın doğuştan elektrikli olduğunu bilmeden 'geç kaldınız' diyenleri mi ararsınız. Ya bir kere de mutlu olun be! Takdir, tebrik, teşekkür zaten beklemiyoruz da hiç değilse anlamsız eleştirilerle bunca emeği verenlerin moralini bozmayın" ifadelerini kullanmıştı

GENÇLERE NASİHT VERMİŞTİ

Bakan Varank, gençlere de seslenerek girişimci olmanın ilk kuralının cesaret olduğunu belirtmiş ve şunları söylemişti: "Size 'yapamazsınız' diyecekler, siz yapacaksınız. 'Hayır o iş öyle olmaz başaramazsın' diyecekler, siz 'bu iş aynen böyle olur' deyip, başarınızı ispat edeceksiniz. Bu hep böyle devam edecek. Adeta mental bir savaş vereceksiniz. Eğer bugün dünyaya yön verenler, yapamazsınız, başaramazsınız diyenlerin sözlerine kulak verseydi, esameleri dahi okunmazdı, onları kimse tanımazdı. Bu manada girişimci olmanın birinci kuralı cesur olmaktır." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!