Yandex Metrica

Sitede Ara

Toyota hangi marka ve model aracı geri çağırdı? Türkiye'den araç çağrıldı mı?

Toyota hangi marka ve model aracı geri çağırdı? Türkiye'den araç çağrıldı mı?

Dünyanın önde gelen otomotiv markalarından Toyota geçtiğimiz ay 1.8 milyondan fazla aracını servis noktalarına geri çağırdığını duyurmuştu. Peki Toyota hangi marka ve model aracı geri çağırdı? Türkiye'den araç çağrıldı mı?

Otomobil

14.02.2024, 10:17

Dünyanın en çok satan otomotiv devlerinden biri olan Japon Toyota 2013-2018 yıllarına ait araçların servislere çağırıldığı bildirildi.Geçtiğimiz ay yapılan çağrı Toyota marka araç sahplerini şaşırttı. Toyota hangi marka ve model aracı geri çağırdı? Türkiye'den araç çağrıldı mı? soruları ise araç sahipleri tarafından sorulmaya başlandı. 

TOYOTA HANGİ MARKA VE MODEL ARACI GERİ .ÇAĞIRDI?

Toyota ABD'de 1,8 milyondan fazla RAV4 model aracını geri çağırdı. Toyota araçlarını servis noktlarına çağırdı. CNN'in haberine göre, Toyota Motordan konuya ilişkin yazılı bir açıklama geldi. Açıklamada "RAV4 model araçlarda bazı yedek 12 voltluk aküler diğerlerinden daha küçük boyutlardadır. Değiştirme için küçük aküler kullanılırsa ve tutma kelepçesi doğru şekilde sıkılmazsa, keskin virajlarda akü sallanabilir ve pozitif kutup kelepçeye temas ederek yangın çıkarabilir." denildi. Türkiye'den araçların geri çağırılması konusunda yetkili servisler ile irtibata geçip bilgi alabilirsiniz.

Akü tutma kelepçesi, pozitif kutup başlığı kapağı ve akü tepsisinin ücretsiz olarak değiştirilmesine dair bir çözüm üzerinde çalışıldığı vurgulanan açıklamada, buna dair kullanıcılara aralık sonuna kadar duyuru yapılacağı kaydedildi. Açıklamada, ayrıca, "yangın" ihtimaline karşı geri çağrılan 1,8 milyondan fazla RAV4 model aracın plaka bilgisinin Toyota veya ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) internet sitesinde yer aldığı belirtildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading