Yandex Metrica

Sitede Ara

TOGG'dan büyük istihdam atılımı! O araçta sınava girecekler!

TOGG'dan büyük istihdam atılımı! O araçta sınava girecekler!

Ülkemizin yerli ve milli ilk elektrikli otomobili olan TOGG ile birlikte yaygınlaşması beklenen elektrikli otomobil üretimi için meslek standatlarına uygun montaj işçileri, belge için sınava girecek. 

Otomobil

23.01.2024, 20:57

Togg Girişim Grubu katkısıyla hazırlanan meslek standartlarına göre elektrikli otomobil üretimi için montaj işçilerinin belge almak için sınava gireceği açıklandı. 60 DC volt ve üstünde bataryaya sahip elektrikli taşıtlarda çalışacak düzeyde temel elektrik bilgisi istenecek olan işçilerin aldıkları bu belgeler 5 yıl geçerliliğini koruyacak. 

5 YILDA BİR YENİLENECEK

Mesleki yeterlilik belgesi almak isteyen adaylar için yapılan açıklamaya göre performan ve teorik sınavlara tabi tutulacak olan işçileirn aldıkları bu belgeler 5 yıl geçerli olacak. Her beş yılda bir yenilenecek olan bu belgeleri değerlendiren heyet içerisinde elektrik, elektronik, haberleşme, imalat, kontrol, makine, mekatronik, otomasyon, otomotiv alanlarında eğitim sahibi, otomotivde tecrübeli isimler yer alacak.

O ARAÇTA SINAVA GİRECEKLER

Yeterlilik belgesi için sınava sirecek olan adaylardan elektrikli otomobil parçalarını talimatlara uygun şekilde hazırlanması beklenecek.  Montaj işlemi tamamlandıktan sonra yapılacak olan araç mayenesi ile kendisine verilen referanslarla karşılaştırma yapacak. Muayene ve kontroller sonucunda hata tespit edilmesi durumunda, amirlerini bilgilendirme sorumluluğu da montaj ustalarında olacak. Elektrik motoru, gerilim dönüştürücü, şarj ünitesi, batarya ve yedek batarya gibi aksamların montaj işlemi yapılacak olan sınav üzerinde batarja bulunan bir elektrikli araçta yapılacak. 
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading