Yandex Metrica

Togg'da kura sistemi bitiyor: 2024'te 80 bin üretim yapacak

Togg'da kura sistemi bitiyor: 2024'te 80 bin üretim yapacak

Türkiye'nin otomobili Togg her geçen gün üretim kapasitesini artırarak yollarla buluşmaya devam ediyor. Günlük üretim kapasitesi ekim ayı itibarıyla çift vardiyayla 280 adede çıkan Togg'un yıllık banttan inen toplam araç sayısı 2024'te 80 bini aşacak. Böylece Togg sahibi olmak isteyen vatandaşlar kura yöntemiyle değil, sipariş üzerinden araçlarını alabilecek.

Otomobil

19.05.2024, 07:41

Yerli araba Togg'a ilişkin 2024 yılında önemli gelişmeler yaşanacağa benziyor. Kura yöntemiyle araç sahibi olanlar dışında, daha on binlerce kişi Togg sahibi olmak için sırada. Ancak son gelen bilgiler vatandaşların bu hızla üretime devam edilirse kura yoluyla değil, sipariş yoluyla Togg sahibi olabileceği yönünde.

80 BİN ÜRETİM İHTİMALİ

Günlük üretim kapasitesi ekim ayı itibarıyla çift vardiyayla 280 adede kadar çıkan milli otomobil Togg'un aynı hızda devam etmesi halinde gelecek yıl 80 bin adedin üzerinde üretim yapacağı tahmin ediliyor.

Yeni Şafak'ın haberine göre, 80 bin adet üretim yapılması halinde ise kalan 60 bin adetlik kapasitenin kura yoluyla değil, Trumore üzerinden sipariş yoluyla alınması bekleniyor.

TOGG'UN TERZİ ÖZELLİĞİ GÖZ ÇARPIYOR

Togg'un en dikkat çekici üretim özelliği ise terzi usulü olmasından geliyor. Satın alacağı modeli Trumore üzerinden tasarlayan müşteri otomobilin renginden döşemelerine kadar sunulan geniş seçeneklerin yanında elektrikli motor gücünü de ayarlayabiliyor. TruID ile peşinatı yatırılan ve tasarlanan otomobil öngörülen tarihler arasında kullanıcıya teslim ediliyor. Bu yıl belirlenen peşinat bedeli kurayla belirlenen talihliler için 60 bin liraydı. Gelecek yıl ise ne kadar olacağı bilinmiyor. Togg peşinatı Türk Lirası ya da döviz olarak değil AVAX Coin olarak ödenebiliyor.

Habere Tepki Ver

0

2

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading