banner2

TOGG'un hiç bilinmeyen özelliği ortaya çıktı! Piyasada üstünlük kuracak

Türkiye'nin 60 yıldır beklediği yerli otomobil hayali TOGG ile gerçek oldu. Satışa sunulan T10X modelinin bir özelliği var ki kullanıcıları hayran bıraktı. İşte TOGG T10X'in özellikleri...

Otomobil 17.03.2023, 15:27
Abone ol
TOGG'un hiç bilinmeyen özelliği ortaya çıktı! Piyasada üstünlük kuracak

Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada da merakla beklenen yerli ve milli otomobil TOGG ile çok uzun bir süredir beklenen sonunda ortaya çıktı.

TOGG'un heyecanla beklenen satış fiyatı belli oldu. Yerli otomobilin standart menzilli modeli 953 bin, uzun menzilli modelin fiyatı ise 1 milyon 215 bin lira olarak belirlendi.

FİYAT LİSTESİ BELLİ OLDU 

Bugünden itibaren ön siparişleri alınacak olan TOGG T10X, 953 bin TL’den başlayan fiyat etiketine sahip olacak. 

Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG için fiyat listesi belli olurken herkesin merak ettiği bir sürpriz ortaya çıktı.

Yerli otomobil TOGG akıllı cihazın dış görünüşü ve fiyatının yanı sıra teknik özellikleri de araştırılmaya başlandı.

İŞTE O ÖZELLİK 

Seri üretime geçecek olan otomobilin içindeki detaylar merak ediliyor. Özellikle torpido üzerinde yer alan şoföre odaklı parçanın ne olduğu sorusu cevabını buldu.

TOGG’un ortaya çıkan görüntülerinde torpidonun bir kısmının bej renk deriden yapıldığı ve bir kısmında da lüks otomobillerde kullanılan ahşabın yer aldığı görüldü.

Konsolda boydan boya yüksek çözünürlüklü ekranlar kullanıldı. Ayrıca kolçağın hemen önünde multimedya donatısı da yer alıyor.

Kolçak üzerinden otomobilin vitesi ayarlanırken yönlendirici tuşla da multimedya dokunmatik harici olarak da kontrol edilebiliyor. Kolçak kısmında elektrikli park freni tuşu da yer alıyor.

Otomobilin içinde bej renk hakim olurken havalandırma difüzörlerinde krom kullanılmış. Koltuklar, tavan, kapı pandizotları bej renkten oluşuyor ve otomobilin içinde ferahlık veriyor.

DİREKSİYON ÜZERİNDEKİ TUŞLAR DOKUNMATİK 

Deri direksiyondaki tuşlar dokunmatik olarak tasarlanırken torpidoda en çok merak edilen parça olan kamera ve sensörler bulunuyor. Bu kamera ve sensör verileri kaydederek güvenli sürüşe destek oluyor. Sensörler yorgunluk algılayıcı olarak da çalışıyor.

Ayrıca cam tavanın kumanda edildiği yerde de gizlenebilen bir kamera ile aracın içi de kayıt altına alınabiliyor.

Pedallar spor görünümlü ve alüminyumdan imal edilmiş, kapı eşiklerinde de krom üzerine Togg yazısı yazılmış.

Ses sistemine gelindiğinde ise üst sınıf otomobillerde kullanılan Meridian marka hoparlörler bulunuyor.

Torpido üzerinde de merkeze yerleştirilen midrange ile ses kalitesi daha da etkin hale geliyor. Böylece otomobilin içinde kaliteli müzik dinleme imkanına sahip olunuyor.

JANTLARDA LALE FİGÜRÜ 

235/50/19 boyutlarındaki jant ve lastik kombinasyonu otomobilde bulunuyor. 5 kol jant göbeği ile bijonlar gizlenirken jantlardaki lale figürleri de dikkatlerden kaçmadı.

Togg'un logosuyla sadece Togg'a özel üretilen amortisör, helezon Yay sistemi, amortisör üst bilye ve takozunun görselleri de dikkat çekti.

Otomobilin sarsıntı ve darbe emilimini sağlayan süspansiyon sistemi ile daha konforlu seyahat gerçekleşiyor.

Gazlı veya yağlı olarak üretilen amortisörler konforu artırıcı en büyük etkenlerden birisi olarak öne çıkıyor.

Ayrıca otomobilin sert darbeleri emmesine de imkan sağlayan süspansiyon sistemi yol tutuşu açısından da önem arz ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!