banner2

Togg siparişleri nasıl olacak? Merak edilen soru yanıt buldu

Togg CEO'su Gürcan Karakaş, en çok merak edilen sipariş ve satış işlemlerin nasıl yapılacağı hakkında konuştu. Mart ayının sonunda ilk araçları satışa sunacaklarına dikkat çeken Gürcan Karakaş, ön siparişlerin ise Şubat 2023 itibarıyla alınmaya başlanacağını açıkladı.

Otomobil 28.11.2022, 08:14 28.11.2022, 08:46
Abone ol

Türkiye'nin Yüzyılı projeleri arasında yer alan Togg, Cumhuriyet'in 99. yaşında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından banttan indirildi. Mart ayında yollarda olması beklenen Togg siparişlerinin nasıl olacağı merak ediliyor. Togg CEO'su Gürcan Karakaş, merak edilen soruya yanıt verdi.

Mart ayının sonunda ilk araçları satışa sunacaklarına dikkat çeken Gürcan Karakaş, ön siparişlerin ise Şubat 2023 itibarıyla alınmaya başlanacağını açıkladı.

SİPARİŞLER NASIL OLACAK?

"İlk yıl 20 bin adet üreteceğiz.'' diyen Gürcanm Karakaş, ''Fiyatı ve donanımları şubatta belli olacak. Araç satın almak isteyenler online ve TOGG deneyim merkezlerinden siparişlerini verebilecek. İstanbul ile Erzurum arasında e-ticarette fark yok. Teknoloji her bölgede yaygın. Ancak talep bundan daha çok. Şimdiden telefonla, maille araç almak isteyenler bize ulaşmaya çalışıyor. Biz bazı araç üreticilerinin yaptığı gibi 'Ya sen gel 100 dolar depozito bastır. Üç gün sonra araç gelecek' deyip, sonra şu kadar sipariş aldık şeklinde reklam yapmanın peşinde değiliz" ifadelerini kullandı.

ÖNCELİK HAKKI VATANDAŞTA

Öncelik hakkının vatandaşlarda olduğunu belirten Gürcan Karakaş, şubat ayında siparişlerin bireysel kullanıcılar öncelikli olmak üzere alınacağını ve 2023 yılında boyunca teslim edileceğini ifade etti.

MODEL KONUSU

Model adı konusunda da çalışmalarını devam ettiklerinin altını çizen Togg CEEO'su Gürcan Karakaş, "Kesinlikle bir kelime gibi bir şey olmayacak. Harf ve sayılardan ya da sadece sayılardan oluşabilir" şeklinde konuştu.

RAKİPLERE BATARYA SATILACAK

Togg'un Çinli Farasis Energy ile beraber yüzde 50-50 ortak girişimle kurduğu Siro, 2023 yılından itibaren Batarya Teknoloji Merkezi binasında batarya modül ve paketlerinin seri üretimine başlayacak. Gürcan Karakaş, Siro'nun farklı şirketlere batarya satacağını söyledi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!