banner2

Togg ikinci el araç piyasasını salladı: Togg almak için satılık İsveç tankı

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg'un fiyatının açıklanmasının ardından ikinci el araç piyasasında ciddi bir hareketlilik başladı. Araçlarını satılığa çıkaran vatandaşların 'Togg almak için satılık İsveç tankı', 'Togg alacağım için fiyat düştü' şeklindeki ilanları dikkat çekiyor.

Otomobil 18.03.2023, 12:51 18.03.2023, 13:00
Abone ol
Togg ikinci el araç piyasasını salladı: Togg almak için satılık İsveç tankı

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg'un fiyatı açıklanırken ikinci el otomobil piyasasında da ciddi bir hareketlilik görüldü. Togg'un fiyatı, beklentinin altında, piyasada içten yanmalı C-SUV segmenti otomobillerin bile altında açıklanırken vatandaşın yüzünü güldürdü ve Togg almak isteyenn vatandaşlar sahip oldukları araçları satılığa çıkardı. Çok sayıda vatandaş TOGG sahibi olabilmenin hayalini kurarken, ikinci el otomobil piyasası da hareketlenmeye başladı. İlanlarda 'TOGG almak için aracımız satıyorum' açıklamaları dikkat çekti.

'TOGG ÖZELİNDE HAREKETLİLİK'

İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel şu ifadeleri kullandı Togg fiyatlarının açıklanmasının ardından şu şekilde konuştu:

İkinci el piyasası aralık-şubat arası oldukça hızlıyken, yaşadığımız deprem felaketinin de etkisiyle oldukça normal olarak durağan seyre döndü. Merakla beklenen Togg’un fiyatının açıklanmasının ardından, kendi segmentine göre cazip fiyat sunduğundan hareketlilik TOGG özelinde yaşanabilir.

OTOMOBİL FİYATLARINDA GERİLEME OLACAK MI?

Mevcut koşullar itibarıyla gerileme beklemiyoruz. Özellikle gelecek ay yaşayacağımız Ramazan Bayramı öncesinde, her bayram olduğu gibi bir hareketlik başlayabilir. Talep artınca fiyatlarda bu talebe istinaden bir miktar yükselebilir.

Satış adetleri göz önünde bulundurulduğunda 5 yaş üzeri araçlarda talep artarken 10 yaş ve üzeri araçlarda talep en yüksek noktaya çıkıyor. Marka/model olarak baktığımızda da fiyat ve performans açısından C Segment aile otomobillerinin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bu otomobillerin ortak noktası pek çoğunun yerli üretim olması. Bu sebeple fiyat noktasında avantaj sağlıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!