banner2

Togg için flaş hamle: Yıl sonuna kadar 5 bin adet!

Togg'da ön sipariş süreci başladı. Fiyat listesi, başvuru şartları ev özellikleri ile her şeyi netleşen otomobil için şimdi de şarj istasyonu hamlesi geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yıl sonuna kadar 5 binden fazla şarj istasyonunun faaliyete geçeceğini belirtti.

Otomobil 17.03.2023, 15:46 16.03.2023, 12:48
Abone ol
Togg için flaş hamle: Yıl sonuna kadar 5 bin adet!

Togg'da sipariş süreci bugün başladı. Yerli ve milli otomobilin fiyat listesinden özelliklerine kadar her detayı belli olurken Togg'dan yeni bir hamle daha geldi. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 81 ile yayılan araç şarj istasyonlarının sayısının artacağını bildirdi.

5 BİN ŞARJ İSTASYONU KURULACAK 

"Türkiye'nin otomobili Togg için ön siparişler bugünden itibaren alınmaya başlanacak" diyen Bakan Varank, "Bakanlığımızın destekleriyle kurulan 1571 hızlı şarj istasyonunun kullanıma sunulması için de hazırlıklar büyük ölçüde tamamlandı." ifadelerini kullandı.

Ayrıca, 2023 sonuna kadar 2 binden fazlası yüksek hızlı olmak üzere, 5 binden fazla şarj istasyonunun faaliyete geçmesini öngördüklerini belirtti.

28 DAKİKADA ŞARJ OLUYOR 

Togg T10X, hızlı şarj ile 28 dakikadan daha kısa sürede yüzde 20’den yüzde 80 batarya doluluk seviyesine ulaşabiliyor. Böylece kullanıcılar uzun yolculuklarda kısa bir kahve molası süresince dinlenirken, akıllı cihazları da yolculuğun kalan bölümü için hazır hale gelecek. Ayrıca kullanıcılar, sıfır emisyon salımıyla çevre dostu bir yolculuğun keyfini de çıkaracak.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!