banner2

Togg fırtınası Hollanda basınında! 2025'te ayak basacak

Türkiye'nin elektrikli otomobili Togg, Hollanda'ya ayak basmaya hazırlanıyor. CEO Gürcan Karakaş ile söyleşi gerçekleştiren AutoWeeek dergisi, Togg'un 2025 yılında Hollanda'da satışa çıkarılacağını duyurdu.

Otomobil 11.01.2023, 19:30 11.01.2023, 19:44
Abone ol

Türkiye Yüzyılı projeleri arasında yer alan ve geçtiğimiz günlerde ABD'de gerçekleşen CES fuarına damga vuran yerli otomobil Togg, dünya kamuoyunda adından sıkça söz ettir hale geldi. Togg, bu kez de Hollanda basınında gündem oldu. 

Hollanda'da yayın yapan AutoWeek adlı otomobil dergisi, Togg CEO'su Gürcan Karakaş ile yaptığı röportajın detaylarını yayımladı.

2025'TE AYAK BASACAK

AutoWeek adlı otomobil dergisi, Togg'un başlangıçta iç pazara odaklanacağını, ardından Orta ve Kuzey Avrupa'ya ihraç edileceği bilgisini paylaştı. Togg'un 2025 yılının başlarında Hollanda'da satışa çıkarılacağını açıkladı.

DIŞ PAZARDA DA REKABET OLUŞTURACAK

Önemli özellikleriyle adından şimdiden söz ettriemeye başlayan ve otomobil dünyasının gündeminden düşmeyen Togg, ABD'deki CES fuarındaki etkinliklerle dış pazarda da rekabet oluşturacağı sinyalini verdi.

İKİ FARKLI SEGMENTTE ÜRETİLECEK

Başlangıç itibariyle C segmentinde bir SUV modeliyle piyasaya çıkacak olan Togg, ardından iki farklı segmentte de üretilecek. Yaklaşık olarak 500 kilometrelik menzile ve 400 beygir gücüne sahip Türkiye'nin yerli otomobili, C segmentindeki SUV ile birlikte elektrikli sedan ve fastback tipinde de üretilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!