banner2

TOGG CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş'tan 'fiyat ne kadar olacak' sorusuna yanıt

TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan Karakaş, bir muhabirin ''TOGG fiyatı ne kadar olacak, rakam belli oldu mu?'' sorusuna ''Hayır belli olmadı'' şeklinde yanıt verdi. İkinci TOGG'un sahibinin kim olacağı sorusuna dikkat çeken bir açıklama yapan Karakaş, "Ticari sır desem" dedi.

Otomobil 29.10.2022, 14:43 29.10.2022, 17:01
Abone ol

Yerli otomobil Togg’un Gemlik Kampüsü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla bugün açılacak. Kampüste 2030'a kadar tek platformdan 5 farklı model ile toplam 1 milyon adet araç üretilmesi planıyor. 

TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan Karakaş, TOGG Gemlik Kampüsü'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Karakaş'ın açıklamalarından bazı satırbaşları...

''ARACIN RENKLERİNİ ÜLKEMİZİN RENKLERİNDEN SEÇTİK''

''Her adımı şeffaf şekilde paylaştık.'' diyen Gürcan Karakaş, ''Gemlik'teki tesiste bugün ilk seri üretim araç banttan inecek. Biz 1 sene önce bataryayı üretmek geliştirmek için bir anlaşma yaptık onun çalışmalarına başladık. Bir taraftan onları göreceksiniz bir taraftan TOGG'u göreceksiniz. Şu ana kadarki yaklaşımlarımızda her adımı sosyal medyadan paylaştık. Sadece bir rengi değil ülkemizi de temsil etmesini istiyoruz. Renklerimizle tüm Türkiye'yi kucaklıyoruz. Sadece bir rengi değil ülkemizi de temsil etmesini istiyoruz. Aracın renklerini ülkemizin renklerinden seçtik.'' ifadelerini kullandı.

''THY İLE ANLAŞMA YAPTIK''

THY ile bir anlaşma yapıldığını belirten Karakaş, ''Dijital dünyanın gelişmesiyle bizim aracımız nihayetinde evimizin bir parçası oluyor. Alışverişi ödemek isterseniz, seyahat etmek isterseniz bunları da yapabilirsiniz. 3. yaşam olarak tanımladığımız bir alan. Anlaşmaları tek tek duyuruyoruz. THY ile bir anlaşma yaptık. Mil anlaşması... Fikir vermesi açısından 300'e yakın startup inceledik. 19 tanesiyle el sıkıştık. Dış dünyayı size getireceğiz. 15 yıllık bir projeden bahsediyoruz. Şu an 100 bin adetlik kapasite planlıyoruz. Mart'ın sonunda trafiğe çıkacak. Yıllık kapasitemiz şu an 100 bin.'' dedi.

TOGG'UN FİYATI NE KADAR OLACAK ?

Gürcan Karakaş, dünyada hiçbir şirketin 5-6 ay öncesinden fiyat belirlenmesinin mümkün olmadığına, dolayısıyla TOGG için de henüz fiyatın belirlenmediğini söyledi. Gürcan Karakaş, bir muhabirin 'TOGG fiyatı ne kadar olacak, rakam belli oldu mu?' sorusuna ''Hayır belli olmadı'' şeklinde yanıt verdi.

İKİNCİ TOGG KİMİN OLACAK?

Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'ın 'İkinci araca çok talep var hatta Bakan Nebati bile aradı' sözleri hatırlatılan Karakaş ikinci aracın kimin olacağına ilişkin "Ticari sır desem' ifadelerini kullandı.


TOGG'un banttan inen ilk araçları yurt dışında görev yapan Türk büyükelçilere gönderilecek ve bununla dünya genelinde tanıtılması sağlanacak. Büyükelçilere verilen partiden sonra diğer araçların kamuda kullanımı başlayacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!