banner2

Ticaret Bakanı Muş'tan "otomobil stoğu" açıklaması

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bir otomobil bayisinin stok yaptığı yönünde öne sürülen iddialara ilişkin açıklamada bulundu.

Otomobil 21.09.2021, 00:51 22.09.2021, 15:55
Abone ol
Ticaret Bakanı Muş'tan "otomobil stoğu" açıklaması

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, bir araç bayisinin stokta araç kalmadığını öne sürmesine rağmen bayiye ait boş bir tarlada yüzlerce otomobili tuttuğuna yönelik bazı görüntülerin sosyal medyada ve haber sitelerinde yer aldığını söyledi.

Olayla ilgili olarak hemen müfettiş görevlendirilmesi yapıldığını duyuran Bakan Muş, şu ifadeleri kullandı:

“Bayi tespit edilmiştir. Yapılan ilk incelemede 0 kilometre 239 aracın kiralanmak üzere bekletildiği bilgisi alınmıştır. Söz konusu işlemin muvazaalı ya da usulsüz olup olmadığı detaylı olarak incelenmektedir. Bilindiği üzere ÖTV matrah değişikliği sonrası indirime giren araçların satışıyla ilgili vatandaşlarımızdan gelen şikayetler üzerine bakanlığımıza bağlı rehberlik ve teftiş kurulunu harekete geçirmiştik. Müfettişlerimiz gereken incelemeleri hassasiyetle yürütmektedir.

Tüm kamuoyuna şunu açıklıkla ifade etmek isteriz ki; arz talep dengesiyle uyuşmayan haksız fiyat artışlarıyla fırsatçılık yapanlara asla ve asla müsaade etmeyeceğiz. Ticaret Bakanlığı olarak bu konudaki denetimlerimiz sürekli olarak devam edecektir.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!