banner2

Renault'un efsane otomobili tekrar üretilecek! Dağ keçisi yollara çıkıyor

Renault'un efsane otomobili Toros'un yeni halinin 2023 yılında çıkacağına dair iddialar otomobil uzmanları tarafından ortaya atıldı. Tasarımı ve kullanılacak motorun bile belirlendiği Toros için sevenleri heyecanlanmış durumda.

Otomobil 30.01.2023, 15:10 30.01.2023, 15:45
Abone ol
Renault'un efsane otomobili tekrar üretilecek! Dağ keçisi yollara çıkıyor

2022 yılı klasik otomobillerin yenilenme yılı olacak gibi duruyor. Fiat'ın 90'ların sonunda ortalığı kasıp kavuran Tipo ve Tempra modellerini yenileme çalışmalarının yapıldığı bilinirken, Tofaş'ın da bir Afrika ülkesinde elektrikli versiyonunun üretileceği duyurulmuştu. 

Diğer yandan Renault'un efsane arabası Toros'un da yeniden tasarlanacağı gelen iddialar arasında. 

TOFAŞ'IN RAKİBİYDİ

90'ların sonu 2000'lerin başında Türkiye'de oldukça popüler olan Toros, o dönemlerde Tofaş'ın rakibi olarak görülüyordu. 

Toros, Avrupa pazarında 12 adıyla satışa çıkarken, Türkiye pazarında Tofaş'ın kuş serisinin rakibi olabilmek için Toros adıyla çıkarıldı. 

RENAULT BUNU SIK SIK YAPIYOR

Zaten Toros'un reklam filmleri de Toroslar'da çekilmişti. Toros'un elektrikli modelinin yıl içinde üretileceği iddia ediliyor ki bu Renault markasının sıkça yaptığı bir hamle. Prototip olarak üretilen eski modeller fuarlarda sergiye çıkarak markanın reklam yapması sağlanıyor. 

GEÇEN YIL RENAULT 5 ÇIKMIŞTI

Geçen yıl aynı hamleyi yapan Renault, 5 modelinin elektrikli halini fuarlarda tanıtmıştı. 

Bu sefer aynı hamle Toros için bekleniyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!