Yandex Metrica

Sitede Ara

Porsche'den Formula E atağı! Yeni araç tanıtıldı

Porsche'den Formula E atağı! Yeni araç tanıtıldı

Porsche, Formula E klasmanında yarışacak yeni aracını tanıttı. 99X adı verilen yeni araç, cadde pistlerinde daha yüksek performans göstermesi için daha küçük ve daha hafif olarak tasarlandı.

Otomobil

23.01.2024, 20:02

Formula yarışlarına tüm markalar katılmak için AR-GE çalışmalarını hızlandırırken, Porsche tam elektrikli yeni Formula E için ürettiği 99X modelini tanıttı. 

99X TANITILDI 

Porsche 99X'i tanıtarak 2023 sezonunda yeni nesil aracını sergileyen ilk takım oldu. 

Yeni sezonda kullanılacak olan araçlar nisan ayında duyurulmuştu. Gen3 olarak tanımlanan bu araçlar diğerlerine göre daha kısa, daha hafif ve daha güçlü olması ile ön plana çıkıyor. 

470 BEYGİR 

Porsche'nin Formula E'de yer alacak olan 3. aracı da bu özellikleriyle ön plana çıkıyor. 

99X'in 850 kg olduğu belirtilirken bir önceki nesle göre 100 kg daha hafif olduğu görülüyor. 470 beygir güce sahip araç, genel olarak bir önceki nesilden daha küçük daha hafif ve daha güçlü.

GEN 3 FORMULA E'Yİ ÇOK DAHA İYİ HALE GETİRECEK 

Porsche’den bir diğer yönetici Florian Modlinger ise Gen3 araçların Formula E’yi çok daha iyi hâle getireceğini söylüyor: 

Porshce 99X aracımız da dahil olmak üzere yeni nesil GEN3 araçlar, yarışları hayranlar için daha muhteşem hâle getirecek ve Formula E’nin dünya çapındaki popülaritesini daha da artıracaktır.


 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading