banner2

Mercedes Benz'den heyecan verici bir hamle: Elektrikli G serisi geliyor!

Mercedes-Benz, heyecan verici bir gelişmeyle karşımızda. Alman otomobil devi, G-Serisi'nin daha kompakt bir versiyonunu geliştirdiğini resmen doğruladı. Şirketin CEO'su Ola Kallenius, Münih Otomobil Fuarı'nda yaptığı açıklamada, bu "küçük G" modelinin yakın bir gelecekte seri üretime geçeceğini onayladı.

Otomobil 04.09.2023, 15:27 04.09.2023, 17:32
Abone ol
Mercedes Benz'den heyecan verici bir hamle: Elektrikli G serisi geliyor!

Şimdilik detaylar oldukça sınırlı olsa da, bu kompakt G-Serisi'nin elektrikle çalışan giriş seviyesi bir SUV olması bekleniyor. Bu araç, elektrikli otomobiller için özel olarak geliştirilen MMA modüler platformu üzerine inşa edilecek ve dört tekerlekten çekiş sunacak. Boyutlarına gönderme yaparak, yeni modelin "g-Serisi" olarak adlandırılacağını belirtelim.

İPUCU BİR GÖRSEL PAYLAŞILDI

Mercedes-Benz, bu heyecan verici gelişmeyi duyururken bir de ipucu görseli paylaştı. Bu görsel, yeni kompakt SUV'nin standart G-Serisi ile aynı köşeli tasarımı ve bagaja monte edilmiş bir stepne ile geleceğini gösteriyor. Ayrıca, aracın çift elektrik motoru ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılacağını da biliyoruz.

Tüm bu heyecan verici bilgilere rağmen, yeni "Küçük G" modelinin 2025 yılından önce piyasaya sürülmesi beklenmiyor. Ayrıca, aracın tam olarak ne kadar küçük olacağı hala bir sır. İki kapılı mı yoksa dört kapılı mı olacağı da şu an için netlik kazanmış değil. Ancak Mercedes-Benz, otomobil dünyasında büyük bir heyecan yaratacak gibi görünüyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!