KİA artık eskisi gibi değil! 300 adet otomobili Türkiye'de zararına satacak!

Otomobil firmalarının en başarılıları arasında yer alan Kia, yeni model aracını piyasaya çıkarmaya yakın bir süre kala, bazı duyurular yaptı. Kia Türkiye genel müdürü: "Elektrikli otomobilleri gerekirse zararına da satarız'' açıklamasında bulundu! İşte ayrıntılar...

Otomobil 17.05.2022, 13:10 17.05.2022, 13:19
Abone ol
KİA artık eskisi gibi değil! 300 adet otomobili Türkiye'de zararına satacak!

Son zamanlarda otomobil firmalarından KİA, yeni projeleri ile gündeme geliyor. Koreli otomobil üreticisi Kia, gelen bilgilere göre bu yıl içinde 12 yeni modelini Türkiye'ye getirmeye hazırlanıyor. Kia Türkiye genel müdürü konu ile alakalı röportaj verirken, yeni çıkacak araçlar hakkında bilgilendirme yaptı ve elektrikli araçları zararına satabileceklerini duyurdu. İşte detaylar...

'KİTLEMİZ DEĞİŞTİ'

Markanın gelecek hedeflerini açıklayan Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel, ''Türkiye'deki pazar payımızı yüzde 3’ün üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Döviz kuruna bağlı fiyat artışları dolayısı ile hitap ettiğimiz kitle değişti. Üst gelir grubundan insanların da markayı fark etmeye başladığını gözlemliyoruz. Kia birkaç yıl içinde kendini premium olarak konumlandırabilir" diyerek, müşteri profilindeki değişimi vurguladı.

'300 ADET ELEKTRİKLİ ARACI ZARARINA SATABİLİRİZ'

KİA Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel, röportajına şu cümlelerle devam etti;

"Elektrikli otomobilleri gerekirse zararına da satarız, ama bu modelleri getirerek markanın geldiği noktayı anlatmak istiyoruz" 

YENİ MODELLER PİYASAYA ÇIKACAK!

Koreli otomobil üreticisi Kia, 2022'de birden fazla yeni modelini Türkiye'ye getirecek olduğunu duyurdu. Can Ağyel konu hakkında, "Tedarik, üretim ve döviz kuru kaynaklı konular tüm sektörü etkiledi. Arz talep dengesinin üretim aleyhine bozulduğu bir dönem yaşadık. 2022 yılında toplamda 12 modeli Türkiye pazarında satışa sunacağız. Pazar payımızı yüzde 3’ün üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Yıl sonu pazar tahminimiz ise 750 bin adet" açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!