banner2

Japon otomobil devlerinden Rusya'ya ardı ardına yaptırım!

Toyota Motor dahil Japon otomobil firmaları, Rusya kapsamlı üretim operasyonlarını durdurmayı planlıyor. Yerel fabrikaları bulunan Mazda ve Mitsubishi Motors faaliyetlerini askıya almayı, Nissan ise süreci izleyip karar vermeyi planlıyor.

Otomobil 03.03.2022, 15:32 03.03.2022, 15:32
Abone ol
Japon otomobil devlerinden Rusya'ya ardı ardına yaptırım!

Otomobil üreticileri, Ukrayna'yı işgal girişiminde bulunan Rusya'ya karşı ekonomik yaptırımların etkilerinden en az hasarla çıkmak istiyor.

TOYOTA ÜRETİMİ DURDURDU

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre firma, St. Petersburg fabrikasındaki üretimin "bir sonraki duyuruya kadar" durdurulacağını açıkladı.

Japon üretici, söz konusu karardan Avrupa bölgesinin üretim ve satış faaliyetlerinin etkilenmeyeceği duyurdu.

RAV4 SUV ve Camry Sedan model araç üreten St. Petersburg fabrikasının yıllık 100 bin araç üretim kapasitesine sahip olduğu biliniyor.

HONDA'DA MOTOR VE OTOMOBİL SEVKİYATINI DURDURDU

Honda Motor, Rusya'ya otomobil ve motosiklet nakliyatını durdurduğunu açıkladı. Rusya'da lokal tesisi bulunmayan firma, ABD üzerinden bu ülkeye araç sevkiyatı yapıyordu.

MAZDA PARÇA İTHALATINI ASKIYA ALMAYI PLANLIYOR

Mazda Motor ise Rusya'nın Uzak Doğu bölgesindeki Vladivostok kentinde iş ortaklıklı fabrikasına Japonya'da parça ithalatını askıya almayı planlıyor.

Rusya'da yerel fabrikaları bulunan Mitsubishi Motors faaliyetlerini askıya almayı, Nissan Motor ise süreci yakından izleyip karar vermeyi planlıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!