Yandex Metrica

İtalyan aygırı geri döndü! Alfa Romeo Giulia yepyeni özellikleriyle tanıtıldı

İtalyan aygırı geri döndü! Alfa Romeo Giulia yepyeni özellikleriyle tanıtıldı

İtalya'nın en prestijli markalarından biri olan Alfa Romeo'nun sedan üyelerinden Giulia modeli radikal bir makyajla geri döndü. 2023 yılına damga vurması beklenen ve Alman rakiplerini sollamaya hazırlanan Giulia modeli teknolojik olarak geri kaldığı yönündeki eleştirileri dikkate alarak son teknoloji özelliklerle donandı.

Otomobil

04.05.2024, 00:51

Akdeniz bölgesinin en sevilen markalarından olan ve İtalyan menşeili Alfa Romeo, FIAT çatısı altında çalışmalarına devam ediyor. 

Stellantis çatısı altında PSA grubuyla FIAT'ın birleşmesinin ardından hak ettiği değeri görmeye başlayan Alfa Romeo, hırçın sedanı Giulia'nın makyajlı modelini tanıttı. 

TEKNOLOJİSİ İLE RAKİPLERİNİ YAKALADI 

Önceki versiyona göre teknolojik gelişmeleriyle öne çıkan makyajlı kasa, SUV kardeşi Tonale gibi LED matrix ön far takımı ve artık tamamen dijitalleşen 12,3 inç büyüklüğe sahip gösterge paneli ile sürücülerin karşısına çıkıyor. 

Diğer yandan önceki modeline göre teknolojisi güçlendirilen Giulia'nın LED matrix far takımları, yol durumu ve hıza göre açılarını değiştirebiliyor. 

GÖSTERGE PANELİ 3 FARKLI TEMA İLE GELİYOR 

Alfa'nın ikonikleşen gösterge panelinden yeni dijitalleşmeyle ayrışan Giulia, farklı modlara göre temasını değiştirebiliyor. Gösterge paneli Evolved, Relax ve Heritage olmak üzere 3 farklı tema ile sürücülerin karşısına çıkıyor.

Heritage isimli temada hız kadranı retro olarak nitelendirilen araçlarda sıkça görülen ters açıdan dizilmiş. Relax temada sade bir yol otomobili görünümü ortaya çıkarken Evolved modunda hız ve diğer göstergeler 12,3 inçlik ekranı süsleyerek bir spor otomobil edası veriyor. 

SPORTİF GÖRÜNÜM SADECE TASARIMDA ORTAYA ÇIKMIYOR 

Harman-Kardon ses sistemi ile dikişli spor koltuklar da iç tasarımın detaylarında yer alırken sportif tasarım sadece detaylarda yer almıyor. 

Alfa Romeo'nun Giulia modeli kaput altında oldukça performanslı motor seçenekleri ile sürücülerin karşısına çıkıyor. 

280 BEYGİR GÜÇ ÜRETEN MOTOR SEÇENEĞİ HALA SUNULUYOR 

2.0 litrelik dört silindirli turboşarjlı motor seçeneği 280 beygir gücü 8 ileri otomatik vitesli şanzıman ile tekerleklere aktarıyor. 

Önceki nesli ile aynı şekilde Giorgio platformunu kullanmaya devam eden Giulia, 2.2 litrelik turbo dizel motor ile 160 ve 210 beygirlik seçenekleri de sürücülerine sunacak. 

Diğer yandan Giulia, diğer markalara nazaran henüz elektrikli seçenek çıkarmadı. Alfa Romeo Giulia'nın fiyatının ilerleyen günlerde resmi makamlar tarafından açıklanması bekleniyor. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading