banner2

Herkese vergisiz 2. el araba fırsatı! Otomobil piyasasına yeni düzenleme yolda! Araç fiyatları dip yapacak

Araba almak isteyenleri çok yakından ilgilendiren bir haber paylaşıldı. 5 yıl satmama sözüne vergisiz 2. el araba alma imkanı. Yeniden cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan fahiş fiyatlara yükselen 2. el otomobil piyasasına el atıyor. İşte detaylar...

Otomobil 05.06.2023, 15:51
Abone ol
Herkese vergisiz 2. el araba fırsatı! Otomobil piyasasına yeni düzenleme yolda! Araç fiyatları dip yapacak

28 Mayıs'ta halkın bir kez daha "istikar" diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı seçmesinden sonra 2. el otomobil piyasasında atılacak atımlar merak ediliyor. Fahiş fiyatlara yükselen 2. el otomobil piyasası için Cumhurbaşkanı Erdoğan düğmeye bastı. Araç fiyatlarında yaşanan artışın en büyük nedeni olarak gösterilen stok sorununu çözmek adına ikinci el otomobil ithalatı bir kere daha gündeme taşındı. 

STOKÇULARA DARBE VURULACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a AK Parti kurmayları tarafından sunulan dosyada ikinci el araç ithalatı formülünün de yer aldığı iddia edilirken km ve yaş şartı sınırı ile izin verilecek ikinci el otomobil piyasadaki stok sorunu ortadan kaldıracağını ve stokçuluk yapanları zora sokacağı ifade edildi. 

5 SENE SATMAMA ŞARTI

Piyasaya girecek yeni araçların piyasada oluşan köpüğü söndüreceği belirtilirken bu araçlara da al satçıları engellemek adına mutlaka 5 sene satmama şartı getirilmesi gerektiği vurgulandı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!