banner2

Araç sahipleri dikkat! Bunu yapmazsanız 250 lira yerine 1000 lira ödeyeceksiniz: Hemen yaptırın fazla para ödemeyin

Araç sahipleri dikkat! Araç sahipleri eğer bunu yapmazsa ise 250 TL yerin 100 lira ödemek zorunda kalacak. Hemen yaptırın aksi takdirde fazla para ödeyeceksiniz.

Otomobil 24.05.2023, 15:17
Abone ol
Araç sahipleri dikkat! Bunu yapmazsanız 250 lira yerine 1000 lira ödeyeceksiniz: Hemen yaptırın fazla para ödemeyin

Mayıs ayının bitimine az bir zaman kala yaz aylarına girmemize az kaldı. Servis bakımları için oto tamircilerinde yoğunluklar meydana gelirken araç sahiplerine flaş uyarı geldi. Otomobili olanlara acil olarak araçlara bakım servislerinin yapılması söylendi.

OTO TAMİR USTASI UYARDI

Uzun yola çıkacakları uyaran oto tamir ustası Erhan Ulukaya 'Araçların bakımları yapılmazsa, yolculuk esnasında sert bir çukura dahi girse alt tabla dediğimiz yerde kopmalar meydana geliyor. Bu sefer de lastik yerinden çıkabiliyor. Balatalara dikkat edilmesi gerekiyor. Bazı ustalar yolculuğa git geldiğinde değiştiriyoruz diyorlar ama yola çıkılmadan yapılması gerekiyor. Bunları yaptıkları zaman kazasız bir şekilde tatillerini yapıp tekrardan geri dönerler.' dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti,'Yazlık bakımlarda motor yağı, yağ, hava ve klima filtresine bakılıyor. Araç benzinliyse benzin filtresine fakat dizelse mazot fitresinin değiştirilmesi her zaman uygundur. Araçlarda 10 bin kilometrede bir yapılan mekanik bakımlarında olan değişimlerdir.' açıklamasına bulundu.

250 TL YERİNE 100 LİRA ÖDEYECEKSİNİZ

Yola çıkacak vatandaşlarımızın araçlarını life amortisörleri, rot başlarını ve alt salıncaklarını kontrol edip bir bozukluk varsa değiştiriyoruz

Bazı müşteriler maliyeti az olduğu için 250 liralık balata istiyor fakat bu bize sorun yaşatıyor. Vatandaşlar 250 lira vererek masraftan kaçmaya çalışıyor fakat arıza verince bu sefer bin lira vermek zorunda kalıyorlar.Oysaki ustanın dediği şekilde yapsalar tekrardan masrafa girmezler” diyerek tüm araç sahiplerinin bakımlarını zamanında ve eksiksiz olarak yaptırmalarını hatırlattı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!