banner2

Alman FAZ gazetesinden Togg yorumu: Türk Tesla'sına akın!

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg dünyada da konuşulmaya devam ediyor. Son olarak Alman Faz Gazetesi, Togg ile ilgili haber yaptı. Gazete , "Türk Tesla'sına akın" başlıklı haberinde Togg'a gösterilen ilgi nedeniyle çekiliş yapılacak araç sayısının artırıldığını yazdı.

Otomobil 29.03.2023, 16:16 29.03.2023, 16:55
Abone ol
Alman FAZ gazetesinden Togg yorumu: Türk Tesla'sına akın!

Türkiye'nin yerli ve milli  otomobili Togg için geri sayım başladı.16-27 Mart tarihlerinde 177 bin 467 kişi ön sipariş sürecine katıldı ve yapılacak dijital çekilişte yer almaya hak kazanarak kısa sürede Togg'a kavuşacak. 

ALMAN MEDYASI SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR 

Togg T10X için 20 bin asıl ve 20 bin yedeğin belirleneceği çekiliş bugün yapılacak. Otomotiv piyasasında çeşitli markalarla varlık gösteren Almanya'da medya da süreci ilgiyle takip ediyor. Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesi, "Türk Tesla'sına akın" başlıklı haberinde yoğun ilgiyi okurlarıyla paylaştı.

ÇEKİLİŞ SAYISI 20 BİNE YÜKSELTİLDİ 

Türkiye'de geliştirilen ilk elektrikli otomobilin piyasaya çıkmaya hazırlandığı ifade edilerek "Talep o kadar büyük ki, üretici planlanandan daha fazla aracı çekilişe kattı." denildi. Haberde şu ifadelere yer verildi; Pazartesi akşamı başvuru süresi sona ermeden önce üretici, çekiliş yapılacak araç sayısını 12 binden 20 bine çıkardı. Çarşamba günü, şanslı olanlar satın alma bedelini transfer edip edemeyeceklerini öğrenmeleri gerekiyor.

BATI AVRUPA İÇİN 2024 SONU PLANLANIYOR 

Arkadan itişli giriş seviyesi olan T10X modeli için müşterilerin 953 bin lira (46 bin 500 euro) ödemesi gerektiği hatırlatıldı ve habere şöyle devam edildi;  Fakat Togg araçlarına Türkiye dışından ilgi duyanların beklemesi gerekecek. İhracat, Batı Avrupa pazarlarına 2024 yılı sonu işaret ediliyor. 

HEDEF 1 MİLYON ARAÇ 

Sonbaharda başlayan mevcut üretim kapasitesinin yılda 100 bin aracı kapsadığına dikkat çekildi. Bu sayının kademeli olarak 175 bine çıkarılacağı ve hizmet yelpazesinin genişletileceği ifade edilerek 2030 yılına kadar 1 milyon aracın satılmasının hedeflendiği de belirtildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!