Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Alper Gezeravcı'nın dönüş yolculuğu ertelendi

Son dakika: Alper Gezeravcı'nın dönüş yolculuğu ertelendi

Son dakika haberleri... Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın da bulunduğu Dragon Uzay Aracı'nın Dünya'ya dönüşü, Florida kıyısında hava durumunun uygun olmaması nedeniyle 5 Şubat'a ertelendi. Dünya'ya dönüş yolculuğu ise 12 saat sürecek.

Neler Oldu

02.05.2024, 15:14

Milli Uzay Programı kapsamında Türkiye'nin ilk astronotu olan Alper Gezeravcı'nın dönüş yolculuğu ertelendi. 

SpaceX, Florida'da kıyılarındaki olumsuz kurtarma koşulları nedeniyle, Dragon ve AX-3 mürettebatının uzay istasyonundan ayrılmasının en erken 5 Şubat Pazartesi olarak hedeflendiğini duyurdu. Dünya'ya dönüş yolculuğu ise 12 saat sürecek.

Axiom Space, aralarında ilk Türk astronot Gezeravcı'nın da bulunduğu Ax-3 ekibi için hazırlanan veda törenini canlı yayımladı.

Kaçak göçe yeni tedbir! Suriyelilere evde yoklama yapılacak: Adresinde bulunamayanlara bakın ne olacak Kaçak göçe yeni tedbir! Suriyelilere evde yoklama yapılacak: Adresinde bulunamayanlara... Haberi Görüntüle

''GURUR DUYUYORUM''

Dün düzenlenen veda töreninde konuşan Alper Gezeravcı "Gurur duyduğumuz tarihimizin devamı niteliğinde adım attığımız yeni Türkiye Yüzyılı'nda icra ettiğimiz Türkiye'nin insanlı ilk uzay görevini gerçekleştirmiş olmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum." dedi.

Suikastta PKK detayı! Trump'ın saldırganı YPG destekçisi ANTIFA üyesi çıktı Suikastta PKK detayı! Trump'ın saldırganı YPG destekçisi ANTIFA üyesi çıktı Haberi Görüntüle

''ÜLKEME MİNETTARIM''

Gerçekleştirdikleri bu görevin geleceğin teminatı gençler için ilham verici bir başlangıç olmasını dileyen Gezeravcı, "Bu bir hikayenin başlangıç noktasıydı, bir yere varış noktası değil. Bundan sonraki yolumuz tüm milletimize hayırlı uğurlu olsun. Ülkeme, Türkiye Cumhuriyeti'ne de onurlu yüzüncü yıl dönümünde insanlı uzay misyonuna adım atmak için verdikleri cesur ve azimli karar için çok minnettarım." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Neler Oldu


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading