banner2

'Velev ki ibneyiz' diyen şarkıcıyı ağlattılar: Karakol'u böyle paylaştı

Eşcinsel şarkıcı Mabel Matiz, LGBT propagandası yaptığı son klibini RTÜK'ün yasaklaması hakkında ilk kez açıklama yaptı.

Magazin 02.07.2022, 18:57 02.07.2022, 19:09
Abone ol
'Velev ki ibneyiz' diyen şarkıcıyı ağlattılar: Karakol'u böyle paylaştı

Taksim'deki LGBT eyleminde 'Velev ki ibneyiz' yazılı pankartla yürüyen eşcinsel Mabel Matiz (36), gay propagandası yaptığı son klibinin RTÜK tarafından yasaklanmasına ilişkin ilk kez konuştu. 

Karakol adlı şarkıya çektiği klipte LGBT vurgusu yapan sanatçı, sosyal medyada yüz binlerin tepkisiyle karşılaşmış, Twitter'da #HaddiniBilMabelMatiz etiketi bir anda gündeme oturmuştu. 

Tepkiler karşısında hızla karar alan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ise Mabel Matiz'in son şarkısı için tüm müzik kanallarını tek tek arayarak LGBT propagandalı sözkonusu klibi yayınlamamaları yönünde kesin uyarılarda bulundu. 

Toplumun geniş bir kesimi Mabel Matiz'i tel'in ederken Müslüman Türkiye'nin birtakım ünlüleri ise millete muhalif olmanın yeni bir fırsatı olarak gördükleri meselede Matiz'in yanında durmuştu. 

Sahne dünyasından Sıla, Gülşen, Hazal Kaya, Berna Laçin ve Demet Sağıroğlu gibi isimler Mabel Matiz'i açıkça desteklemişti. 

Gay, lezbiyen, biseksüel, transseksüel ve daha envai çeşit sapkınlığı içinde barındıran LGBT lobileri, kendilerini sahnede temsil eden ekran yüzlerinden Mabel Matiz'i bu süreçte yalnız bırakmadı. 

DESTEKÇİLERİ MESAJ YAĞDIRDI 

Dünyanın bütün kutsal kitaplarında yasaklanmış sapkın livata fiilinin destekçileri, Matiz'i mesaj yağmuruna tuttu. Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Matiz, gördüğü ilgiden hayli memnun kalmış olacak ki şu satırları paylaştı:

Ağlıyorum ama sevinçten... Tek tek yetişemediğim mesajlarınıza, yorumlarınıza, 'Karakol’u böyle güzel böyle içten sarıp, kucaklamanıza gönülden teşekkür ederim. Daha çok hikayelerimiz var anlatacak...

İnsana, hayata dair her şey bugüne dek şarkılarımda müziğimde yer buldu; bundan sonra da yer bulmaya devam edecek. Aşkın, sevginin ve insanlığın bütün hallerini dile getirmeye, el ele tutuşmaya inatla devam... Her şey geçer, hayat ve şarkılar kalır..

Aysel’in yazdığı, Sezen’in de söylediği gibi; 'Gün bizim güneş bizim, göğsümüzde ateş bizim. El ele olduğumuz o gün gülmek bizim...'

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!