banner2

Ünlü Youtuber Ruhi Çenet, kanalını Amerika'ya taşıdı!

Youtube platformunda çektiği vidyolarla milyonluk gelir elde eden Ruhi Çenet, içeriklerinden daha fazla para kazanmak için 'Youtube Amerika' hesabı açtı.

Magazin 07.12.2021, 12:35
Abone ol
Ünlü Youtuber Ruhi Çenet, kanalını Amerika'ya taşıdı!

Yaklaşık 6 milyonluk abone sayısıyla Türkiye'de en fazla takipçisi bulunan Youtuber'lardan Ruhi Çenet, bu platformdan elde ettiği geliri artırmak için kanalını ABD'ye taşıdı. 

5 aydır Türkçe içerik yayınlamayan ünlü Youtuber, vidyolarını artık İngilizce hazırlıyor. 'Discover With Cenet' adıyla 6 aydır yayın yaptığı kanalında Çenet, 485 bin aboneye ulaştı. 

İzleyicileri dünyanın dört bir yanında farklı hikayelerle tanıştıran Çenet'in Türkçe vidyoları ortalama 4-5 milyon görüntüleme sayısına ulaşıyordu. İngilizce kanalında Çenet'in izlenme durumu henüz 'yüzbinler' seviyesinde. Ancak bu dilde elde edilen gelir düzeyi Türkçeden yüksek olduğu için ünlü Youtuber'ın yine hatırı sayılır miktarda para kazandığı sanılıyor. 

MİLYONLARCA LİRA KAZANDI 

Yaklaşık 10 yıllık yayın geçmişi bulunan Çenet, Türk izleyicilerin yoğun ilgisi sonucu Türkiye'de Youtube'dan en çok gelir elde eden yayıncıların başında geliyordu. 852 milyon görüntüleme sayısını aşan Çenet'in şimdiye dek 6 milyon TL'nin üzerinde kazandığı tahmin ediliyor. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!