banner2

Ünlü şef Hazer Amani son noktayı koydu: Devlet erkanı misafirlerini en iyi şekilde ağırlamalı!

Hazer Amani sosyal medyada çok konuşulan ''Cumhurbaşkanlığı etkinliklerinde yemek menüsüne harcanan fiyat tartışmalarına'' karşı çıktı ve şöyle savundu: ''Ülkemizin mutfak zenginliğini tanıtmak çok önemli. Bu yüzden yapılan harcamaları eleştirmek doğru değil'' açıklamasında bulundu.

Magazin 07.06.2021, 17:02
Abone ol
Ünlü şef Hazer Amani son noktayı koydu: Devlet erkanı misafirlerini en iyi şekilde ağırlamalı!

Hazer Amani Sabah gazetesine verdiği röportajda, Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen etkinliklerdeki yemek menüsü ve mutfak harcamalarının zaman zaman sosyal medyada eleştirildiği yönündeki soruya şöyle cevap verdi:

Bence eleştirilmemeli. Devlet erkanı misafirlerini en iyi şekilde ağırlamalı. Protokol sonuçta. Menüdeki yemeklerle Anadolu'muzun güzel yemeklerini tanıtıyoruz. Burada tanıtmayacaksın da nerede tanıtacaksın? Yabancı misafirlerimiz geldiğinde onlara en güzel şekilde yemeklerimizi sunmak için önemli bir fırsat. Aynı anda hem kuzu eti, hem dana eti, hem tavuk eti, hem balık, hem de sebze yemeklerine menüde yer verilmesi gerekiyor. Birini koyup, diğerini koymazsan olmaz. Anadolu'nun çeşitliliğini gelen misafirlerin görmesi ve tatması, ülkemizin mutfak zenginliğini tanıtmak için çok önemli. Bu yüzden mutfak için yapılan harcamaları eleştirmenin doğru olmadığını düşünüyorum.

''ÜLKEMİZDE İNANILMAZ İYİ BİR SAĞLIK SİSTEMİ VAR''

Kendisine yöneltilen ''Türkiye'deki sağlık sistemini nasıl buluyorsunuz'' sorusuna Amani, sağlık sistemini oldukça beğendiğini ifade ederek,  ''Dünyanın birçok ülkesine gitmiş biri olarak şunu söylemek isterim ki, Türkiye'deki sağlık sistemi dünyanın birçok yerinden daha iyi. Sistem İngiltere'de rezalet, Amerika'da ise paran yoksa ölürsün. Ülkemizde inanılmaz iyi bir sağlık sistemi var. Doktorlarımız, hemşirelerimiz çok iyi ve yetkin. Bu süreçte mücadele eden tüm sağlık çalışanlarına minnettarım.'' dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!